Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Procesje w Boże Ciało

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:41
Autor: red
Świebodzice: Procesje w Boże Ciało
Fot. UM Świebodzice
Procesje z okazji Bożego Ciała w dniu 11 czerwca 2020 r. (czwartek) odbędą się we wszystkich parafiach na terenie Gminy Świebodzice.

Procesje uliczne zorganizowane są wyłącznie przez parafie: pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz pw. św. Franciszku z Asyżu. Natomiast w parafiach pw. św. Mikołaja, pw. św. Piotra i Pawła oraz pw. św. Matki Bożej Królowej Polski procesje odbędą się wokół kościołów.

Z uwagi na stan epidemii SARS-CoV-2 procesje muszą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, wynikającego z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Uczestnicy zobowiązani są do przebywania w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie oraz muszą mieć zakryte usta i nos.

Ponadto informujemy, że komunikacja miejska w tym dniu będzie kursowała według niedzielnego rozkładu jazdy. Możliwe są chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowane przejściem procesji ulicznych, które zostaną zabezpieczone przez strażników miejskich oraz policjantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group