Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Projekt polsko–czeski

Czwartek, 25 sierpnia 2022, 7:34
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
powiat świdnicki: Projekt polsko–czeski
Fot. organizatorzy
Powiat Świdnicki otrzymał dofinansowanie na realizację wspólnego mikroprojektu z Miastem Jičín pod nazwą "Przy wspólnym stole rozwijamy partnerstwo"/”U společného stolu rozvíjíme partnerství” w ramach Osi priorytetowej 11.4 Współpraca instytucji i społeczności oraz priorytetu inwestycyjnego: Wzmacnianie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych i zainteresowanych stron oraz sprawności administracji publicznej poprzez wspieranie współpracy prawnej i administracyjnej oraz współpracy między obywatelami i instytucjami.

Mikroprojekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 28 798,03 Euro z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Głównym celem projektu jest wzajemne poznanie w oparciu o tradycje kulinarne i obyczaje, historię, kulturę, turystykę, jak również zwiększenie efektywności współpracy między instytucjami partnerskimi na obszarze pogranicza. W wyniku realizacji projektu nastąpi wzmocnienie stosunków transgranicznych.

W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne dla młodzieży z obu stron granicy, degustacje potraw kuchni pogranicza polsko-czeskiego, wykłady, prezentacje, koncerty, wspólna promocja, mająca na celu promocję projektu i partnerskich regionów w obszarze wsparcia.

Działania inaugurujące projekt będą miały miejsce już 26-27 sierpnia 2022 na Świdnickim Rynku. Podczas XV Targów Zdrowie ma smak będziemy gościli zespół country Tomy OPOČNO z Hradec Králové oraz młodzież z K-Klub w Jičínie, która przeprowadzi degustację potrawy kuchni czeskiej na wspólnym stoisku. Kolejne wydarzenia w ramach projektu to polsko-czeskie warsztaty kulinarne dla młodzieży, które odbędą się w dniach 26-28 października w Świdnicy oraz 1-3 grudnia w Jičínie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group