Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Promocja zdrowia w Świdnicy

Piątek, 2 grudnia 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:27
Autor: oprac. JB
Powiat: Promocja zdrowia w Świdnicy
Fot. red
Grudzień to czas kiedy kładzie się duży nacisk na profilaktykę i uświadamianie. W powiecie świdnicki rozpoczyna się cykl imprez poświęcony zdrowiu

W piątek, 2 grudnia godz. 11.00 w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach rozpocznie się V Powiatowy Konkurs o Zdrowiu HIV/AIDS. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych. Także w piątek, w klubie „Bolko”, w godzinach 9.00-14.00 odbędzie się dalsza część koncertu profilaktyczno-edukacyjnego „Jutro jest… wtedy pochylisz się nad sobą” Jarosława Wajka.

Natomiast w przyszłym tygodniu w poniedziałek 7 grudnia, o godz. 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu zorganizowany będzie kolejny profilaktyczny konkurs z zakresu promocji zdrowia pt. „Młodość wolna od papierosa”. Ma on charakter powiatowy i przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu.

Ostatni dzień zdrowego grudnia to piątek 9.12. W tym dniu, o godz. 10.00 PCK Świdnica organizuje Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia. Olimpiada ma zasięg powiatowy i podobnie jak poprzednie konkursy skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Organizatorzy imprez: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy, PCK Świdnica, MDK Świdnica, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Świdnicy, Urząd Miejski Świdnica, Publiczny Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach, Urząd Miejski Świebodzice, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, Zespół Szkół w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group