– Planujemy połączyć istniejące w naszym mieście kluby lub stworzyć federację, wszystko z pomocą Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Pod koniec maja mamy dostać od Andrzeja Padewskiego, prezesa DZPN-u opracowanie, siądziemy wtedy przy stole i będziemy myśleć, który wariant będzie najkorzystniejszy. Ewentualne wprowadzenie federacji ma doprowadzić do tego, żeby każdy z klubów miał swoje określone zadania, szkolił na przykład piłkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Taki system ma oczywiście również ułatwiać przejście zawodników między świdnickimi zespołami, bez pobierania jakichkolwiek opłat. Chcemy uporządkować sprawy związane z piłką nożną, a następnie stworzyć klarowny system finansowania całego sportu świdnickiego. Za tymi pomysłami i całym finansowaniem sportu zagłosowaliśmy na Komisji Kultury i Sportu jednogłośnie – wyjaśnia Rafał Ząbczyk, radny PO.
Kolejnymi klubami, które otrzymały sporą pomoc od miasta są: ŚKPR Świdnica – 175 tysięcy złotych i MKS Świdnica – 119 tysięcy złotych. – Postanowiliśmy mocniej wesprzeć te kluby, gdyż to one mają większe szanse na awans do wyższych klasy rozgrywkowych. Powtarzam jednak po raz kolejny, że miasto może pomóc wszystkim zespołom, jednak sami zainteresowani muszą również starać się o pozyskiwanie sponsorów – dodaje Rafał Ząbczyk.
Proponowane kwoty
Polonia Świdnica 200.000 + rezerwa ŚKPR Świdnica 175.000 MKS Świdnica 119.000 Polonia Świdnica (akrobatyka) 70.000 Polonia Świdnica (boks) 55.000 Gryf Świdnica 34.500 + rezerwa Stal Świdnica 32.300 + rezerwa UKS Svida Świdnica 15.000 UKS Zawisza Świdnica 6.000 MULKS Olimpia Świdnica 5.500 ŚKK Świdnica 4.000 TKKF Licznikowiec 1.500 Liga Kobiet Polskich 600 PsnROZUU 600
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.