Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1379
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Prosili o urodzaj

Poniedziałek, 6 września 2021, 9:05
Aktualizacja: 11:06
Autor: red
Gmina Świdnica: Prosili o urodzaj
Fot. Gmina Świdnica
4 września w kościele św. Michała Archanioła w Krzyżowej rolnicy, mieszkańcy parafii św. Anny w Grodziszczu oraz samorządowcy dziękowali za tegoroczne płody rolne. Gospodarzami parafialnego święta plonów byli w tym roku mieszkańcy dwóch sołectw Krzyżowej i Wieruszowa.

W homilii ks. Lukasz Kowalczuk mówił o trudzie i ciężkiej pracy rolników, jednocześnie podkreślając, że bez Bożego błogosławieństwa na nic ciężka praca. Są jeszcze takie miejsca na ziemi, gdzie ludzie cierpią z głodu, dlatego trzeba nam cenić chleb, owoc pracy i trudu rolnika, jak również ziemię, którą uprawia – mówił kapłan.

W trakcie uroczystości ksiądz proboszcz Mateusz Pawlica poświęcił płody rolne i podziękował starostom dożynek: Agnieszce i Dariuszowi Wolak za przyniesiony chleb, który jest symbolem dostatku. Tradycyjnie po mszy św. odbył się festyn, będący okazja do rozmów i spotkań lokalnej społeczności. W jego organizację włączyły się wszystkie sołectwa tworzące parafię oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Grodziszcza. Miłemu spotkaniu towarzyszyły staropolskie potrawy przygotowane przez gospodynie z Krzyżowej, Wieruszowa, Grodziszcza, Boleścina i Krzczonowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group