Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Przebudowa na Konopnickiej

Niedziela, 10 lipca 2022, 15:36
Autor: red
Strzegom: Przebudowa na Konopnickiej
Fot. UM Strzegom
Przebudowa ul. Konopnickiej w Strzegomiu, która stała się konieczna z uwagi na skomunikowanie nowo budowanego osiedla domów szeregowych, w końcu zaczyna być widoczna.

Do tej pory zostały wykonane prace, których nie widać gołym okiem, a które wymagają dużych nakładów zarówno roboczych, jak i finansowych. Droga została wyposażona w niezbędną infrastrukturę: sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz deszczową oraz zostały wykonane przyłącza wody i kanalizacji dla wszystkich przylegających działek - do granicy działki będącej własnością gminy.

- Z uwagi na trudne warunki doszło do wymiany gruntu pod warstwami konstrukcyjnymi drogi. Obecnie wykonano stabilizację cementową na powierzchni projektowanych parkingów przylegających do drogi od strony nowego osiedla. Rozpoczęto także prace związane z korytowaniem pod warstwy konstrukcyjne drogi - informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Nowa droga zostanie wykonana w nawierzchni z kostki granitowej, z jednostronnym chodnikiem z kostki betonowej. Zostanie wyposażona w oświetlenie drogowe i 85 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Projektowany ruch drogowy - dwukierunkowy - dodaje Urszula Gorzel.

Zakończenie inwestycji zgodnie z zawartą z wykonawcą umową jest planowane do końca września tego roku.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość zadania wynosi ok. 2,355 mln zł, dofinansowanie - 1,5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group