Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przed Świętem Zmarłych

Środa, 30 października 2013, 11:10
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Świebodzice: Przed Świętem Zmarłych
Fot. UM Świebodzice
Zbliża się wyjątkowy weekend, kiedy to będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu a także utrudnieniami komunikacyjnymi w obrębie cmentarzy.

W Świebodzicach najważniejsze zmiany dotyczą tradycyjnie ulicy Browarowej - 1 listopada będzie ulicą jednokierunkową, wjazd od ulicy Metalowców. W obrębie największego cmentarza komunalnego przy ul. Wałbrzyskiej mogą tworzyć się korki. Zaparkować bezpłatnie auto będzie można na parkingach pobliskich sklepów: Tesco i Biedronka, natomiast parking na terenie PSB i dawnego browaru będzie najprawdopodobniej - tak jak w ubiegłym roku - odpłatny.

Jeśli chodzi o cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej, tu nie wolno będzie parkować aut tuż przed bramą wjazdową na nekropolię. Jest to miejsce zarezerwowane dla autobusów komunikacji miejskiej, które będą tu mieć przystanek.

Straż Miejska będzie pracować w wydłużonym systemie czasowym.

- Apelujemy zwłaszcza do osób starszych, by uważać na swoje rzeczy osobiste, np. torebki - mówi Łukasz Gil, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach. - Prosimy o dokładne zamykanie pozostawionych na parkingach aut i nie pozostawianie w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Złodzieje w takich dniach niestety nie próżnują i kradzieże są dość powszechne.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group