Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przedsiębiorcy uhonorowani

Niedziela, 29 stycznia 2023, 11:04
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
Świebodzice: Przedsiębiorcy uhonorowani
Fot. UM Świebodzice
Świebodziccy Przedsiębiorcy to bardzo ważna społeczność naszego miasta, pełnią olbrzymią rolę, są fundamentem, siłą, motorem napędowym rozwoju Świebodzic.

Zorganizowane w dniu 26 stycznia (czwartek) Spotkanie Noworoczne z Przedsiębiorcami, którego organizatorem był Burmistrz Miasta Paweł Ozga było okazją do podziękowania Przedsiębiorcom za wytężoną pracę oraz bardzo dobrą współpracę z Miastem Świebodzice.

Uroczystość w tym roku została zorganizowana w Hotelu Księżyc. Wszystkich Gości serdecznie powitał Burmistrz Miasta, składając podziękowania za niemal stuprocentową obecność na spotkaniu. W uroczystości uczestniczyło w sumie około 100 osób. Przedsiębiorcy, Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Dziekan Dekanatu Świebodzickiego Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja Józef Siemasz, Rolnicy, Prezesi Spółek Miejskich, Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Aleksander Jermakow, Dyrektor Zespołu Szkół w Świebodzicach Magdalena Pawiłojć.

Burmistrz podkreślał, że to Przedsiębiorcy są ważnym ogniwem społecznym, a Miasto Świebodzice kojarzone jest w regionie jako miasto wielu Przedsiębiorców, którzy także okazują dużą bezinteresowną pomoc, przy organizacji imprez, wydarzeń miejskich. W dużej mierze przyczyniają się do rozwoju społeczno-gospodarczego miasta, tworzą i utrzymują miejsca pracy dla naszych mieszkańców, z działalności przedsiębiorców są wpływy do budżetu z podatków, ale też stanowią rozpoznawalne marki w rejonie, w kraju i na świecie. Gmina ze swej strony stara się nie utrudniać, a wręcz pomagać Przedsiębiorcom, a Burmistrz jest zawsze otwarty do dialogu, pomocy i współpracy.

Włodarz Miasta podczas spotkania opowiedział Przedsiębiorcom o ważnych zrealizowanych inwestycjach w roku ubiegłym, które opiewały na kwotę: ponad 10 milionów złotych, a także wymienił wszystkie inwestycje zaplanowane na bieżący rok, to kwota ponad 19 milionów, dodając do tego Zielony Transport Publiczny oraz Program Ciepłe Mieszkanie, w sumie ponad 28 milionów. Zobrazował to również na prezentacji multimedialnej.

Uroczystość uświetnił pięknym występem artystycznym lokalny Zespół Świebodziczanie, któremu dowodził Przewodniczący Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Aleksander Jermakow. Następnie Burmistrz Miasta Paweł Ozga wręczył wszystkim Gościom okolicznościowe podziękowania w formie dyplomu oraz kosze ze słodkościami z lokalnej firmy. Burmistrz wyróżnił też obecnego Starostę Powiatu Świdnickiego. który w swej wypowiedzi przekazał podziękowania Burmistrzowi, podkreślał, że jest Świebodziczaninem i zależy Mu, aby nasze miasto rozwijało się, choć sam wie na własnym przykładzie z jakimi trudami i przeszkodami samorząd musi się zmierzyć. Miłe słowa do Przedsiębiorców skierował Dziekan Dekanatu Świebodzickiego, który przekazał Boże Błogosławieństwo, z życzeniami dynamicznego rozwoju oraz szczęścia.

Podczas uroczystości Burmistrz poprosił wszystkich o uczczenie minutą ciszy zmarłego przed kilkoma dniami Świebodziczanina Stanisława Palecznego, który przez wiele lat prowadził działalność w naszym mieście, wspomniał także o zasługach Przedsiębiorców ze Świebodzic, którzy już odeszli.

Burmistrz przekazując podziękowania przyjmował także gratulacje za wytężoną pracę i zaangażowanie na rzecz naszego miasta. Wśród osób, które zabrały głos był m.in. Lubomir Trojanowski Właściciel Firmy Defalin oraz Henryk Prochera Właściciel Firmy Protrans. Podziękowania przedsiębiorcom złożyli także Magdalena Pawiłojć, która mocno rozwija współpracę z przedsiębiorcami jako Dyrektor Zespołu Szkół. Przypomnijmy, że przedsiębiorcy gwarantują praktyki uczniom w swych firmach, głos zabrał także Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o.

Kolejną niespodzianką, która została przygotowana dla Przedsiębiorców do druga odsłona występu artystycznego, tym razem wystąpił świebodzicki zespól SQDO, który także bardzo profesjonalnie zaprezentował swą twórczość. Burmistrz Miasta podziękował obydwu Zespołom za uczestnictwo w wydarzeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group