Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Przedszkola ruszą

Sobota, 2 maja 2020, 15:16
Autor: red
Gmina Świdnica: Przedszkola ruszą
Fot. Gmina Świdnica
Od poniedziałku, 11 maja br. planuje się otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających w szkołach podstawowych na terenie gminy Świdnica.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej pierwszeństwo w skorzystaniu z opieki przedszkolnej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- Szanowni Rodzice,proszę Państwa o rozważenie potrzeby skorzystania z opieki przedszkolnej lub możliwości pozostania z dzieckiem w domu, jeżeli nie mają Państwo konieczności powrotu do pracy, gdyż ze względu na sytuację epidemiczną będziemy ograniczać liczebność grup przedszkolnych. W przypadku, jeżeli przedszkole, ze względu na ograniczenia związane z COVID- 19, nie zapewni dziecku opieki, rodzicom przysługiwać będzie zasiłek opiekuńczy – informuje Wójt Gminy Teresa Mazurek.

W najbliższych dniach w tej sprawie kontaktować się będą z Rodzicami dyrektorzy lub nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

W placówkach będą obecnie przygotowywane pomieszczenia, sprzęty i pomoce dydaktyczne do korzystania przez dzieci, a dyrektorzy opracują niezbędne procedury wewnętrzne, aby zapewnić dzieciom, nauczycielom i pracownikom bezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group