Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przedwyborczy cyrk z klownami w roli głównej

Czwartek, 18 listopada 2010, 19:51
Aktualizacja: Piątek, 19 listopada 2010, 8:12
Autor: KO
Świdnica: Przedwyborczy cyrk z klownami w roli głównej
Fot. Wspólnota Samorządowa
Zaczęło się od wywieszenia przez Wspólnotę Samorządową banera na elewacji rynkowej kamienicy, w której biura poselskie mają Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Skończyć się ma w sądzie… Tak wyglądają ostatnie dni kampanii wyborczej w Świdnicy.

Najpierw na elewacji zawisł baner „grzeczny”, aczkolwiek zasłaniający okna biura poselskiego Zbigniewa Chlebowskiego. W weekend został zamieniony na baner z klownem, dzwoniącym gdzieś (czy może bardziej: odbierającym telefon „z góry”) i z podpisem: „My się nie PO-PISujemy”.

Skąd taki pomysł? Według szefa sztabu wyborczego Wspólnoty Samorządowej, klown miał uspokoić scenę polityczną… - Uważamy, że na prymitywne dążenie do konfrontacji, dobrą metodą jest ironia – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy. - Dlatego postanowiliśmy nieco zakpić z naszych konkurentów.

Wczoraj Wspólnota poinformowała media, że „W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wywołał umieszczony w świdnickim Rynku billboard z wizerunkiem klowna, Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa zdecydował o wystawieniu tego materiału po wyborach na licytację. Uzyskane w wyniku sprzedaż pieniądze przeznaczone będą na cel charytatywny”. Zapytany przez nas o to, co Platforma zrobi ze swoimi banerami, Rafał Ząbczyk (odpowiedzialny za PR w świdnickiej PO) odpowiedział, że jeśli będzie jakaś aukcja, to PO chętnie dołoży swoje banery na licytację na szczytny cel.

Już wieczorem na jednym portali społecznościowych pojawiła się karykatura wspólnotowego klowna. Wysyłana przez lokalnych działaczy PO. Ten klown ma diaboliczne rysy, ściska zielone pięści, wygląda nieco groźnie. A dziś diaboliczny klown Platformy ozdobił reklamę wyborczą na ostatniej stronie bezpłatnej gazety „Echo Miasta”. Nad nim – i nad zdjęciem sąsiadującego z karykaturą Zbigniewa Szczygła, kandydata na prezydenta Świdnicy – widnieje tekst:
Powiedz Wspólnocie NIE po to, by:
* woda nie drożała w kolejnych latach o 30%,
* opłaty za przedszkola nie były najwyższe w regionie,
* nie marnowano Twoich pieniędzy na betonowe place,
* nie finansowano prywatnej fundacji prezydenta z publicznych pieniędzy,
Powiedz Wspólnocie Samorządowej NIE po to, by:
Rządzący zaczęli wreszcie słuchać, co Masz do powiedzenia,
Powiedz Wspólnocie Samorządowej Nie po to, by:
Zatrzymać pychę i arogancję władzy.
NIE ŚPIJ W DNIU WYBORÓW – ZMIEŃ TO!!!
Czas na zmiany, spotkajmy się 21 listopada i wybierzmy”

Ireneusz Pałac, szef sztabu wyborczego KWW Wspólnota Samorządowa, przesłał dziennikarzom dziś oświadczenie pod tytułem „Będzie pozew sądowy przeciwko PO”. Oto jego treść:
W odpowiedzi na treść materiału wyborczego opublikowanego w prasie, "Wspólnota Samorządowa" zdecydowała o skierowaniu pozwu sądowego wobec panów Zbigniewa Szczygła i Roberta Jagły, reprezentujących Platformę Obywatelską.
Nie zrobimy tego w trybie wyborczym, ponieważ do dnia wyborów pozostało zbyt mało czasu, aby sąd był w stanie wydać prawomocny wyrok. Przekonani jesteśmy bowiem, że po niekorzystnym dla siebie rozstrzygnięciu sądu I instancji, PO skorzysta z trybu odwoławczego, co przedłuży sądowe postępowanie. Platforma postąpiła tak w przegranym sądowym sporze z Komitetem Wyborczym Wyborców Rafała Dutkiewicza. Dlatego skorzystamy z powszechnie stosowanego trybu dochodzenia do prawdy na drodze pozwu cywilnego.
Rozumiemy, że kampania wyborcza jest czasem prowadzenia nawet bardzo ostrych polemik. Jednak posługiwanie się insynuacją w celu zdyskredytowania "Wspólnoty Samorządowej" jest niedopuszczalne.
Jako satysfakcjonujące nas zadośćuczynienie domagać się będziemy od panów Zbigniewa Szczygła i Roberta Jagły przeprosin oraz bezpłatnego przepracowania 20 godzin na rzecz Fundacji Dr Clown, organizacji charytatywnych pomagającej chorym dzieciom. Wcześniej ustalimy, czy ich praca byłaby przydatna.

***

Dzisiejsza reklama wyborcza PO to nie jedyna publikacja uderzająca we Wspólnotę Samorządową. Miejski Klub Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej wydał biuletyn pod tytułem „Zanim Zagłosujesz”. Zawiera on artykuły o następujących tytułach:
O nieudolności władz miasta
Świdnicka Republika Kolesi
Program wyborczy SLD – Bliżej Ludzi!
Adam Markiewicz – o naszym kandydacie na prezydenta Świdnicy
Nasz wkład w rozwój Świdnicy i poprawy życia mieszkańców

Na ostatniej stronie biuletynu widnieje apel Miejskiego Komitetu Wyborczego SLD:
Szanowny Wyborco!
Nie głosujmy na pana Murdzka i „Wspólnotę Samorządową”. Oni nie szanują zwykłych obywateli miasta. Nie liczą się z potrzebami Mieszkańców. Tworzą sieć powiązań niezbędnych do obsadzania stanowisk swoimi rodzinami i znajomymi. Zawłaszczają miasto. Odzyskują ludzką twarz jedynie przed wyborami, składając obietnice nie mieszczące się w naszej rzeczywistości.
Nie dajmy się znów nabrać na ich wyborcze obietnice (…).

- Wydrukowaliśmy dwadzieścia tysięcy egzemplarzy biuletynu i dostarczamy go do wszystkich domów – mówi Janusz Solecki z SLD.

Sojuszu na razie Wspólnota do sądu nie pozywa…

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group