Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1282
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Przystąpili kolejni

Poniedziałek, 29 stycznia 2024, 7:08
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Gmina Świdnica: Przystąpili kolejni
Fot. Gmina Świdnica
Kolejne trzy miejscowości z terenu gminy Świdnica przystąpiły do regionalnego Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Mieszkańcy Pszenna, Wilkowa i Wiśniowej już niebawem, pod okiem moderatorów przejdą warsztaty, czego efektem będzie opracowanie sołeckiej strategii rozwoju. Zachęcamy mieszkańców, aby włączyli się w działania Grup Odnowy Wsi na terenie swoich miejscowości. Nasadzenia zieleni, montaż małej architektury, organizacja spotkań integracyjnych – to tylko część pomysłów, które mogą zrealizować sołectwa i organizacje pozarządowe. Do 16 lutego br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego zachęca do składania wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w ramach konkursu „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” dot. wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2024 roku.

Uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi przez sołectwa: Wilków, Wiśniowa i Pszenno zapadały jednogłośnie podczas XCI sesji Rady Gminy Świdnica.

Celem Programu jest wsparcie społeczności lokalnych, działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, pobudzenie aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Przypomnijmy, że w naszej gminie, prócz wyżej wymienionych miejscowości, do programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi należą także sołectwa: Bojanice, Boleścin, Burkatów, Bystrzyca Górna, Gogołów, Grodziszcze, Jagodnik, Komorów, Lubachów, Makowice, Miłochów, Modliszów, Mokrzeszów, Pogorzała, Panków i Witoszów Dolny.

Więcej szczegółowych informacji o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2024 r. na https://umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group