Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1263
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Przywitali wiosnę

Poniedziałek, 22 marca 2021, 9:11
Aktualizacja: 10:12
Autor: red
Pszenno: Przywitali wiosnę
Fot. Gmina Świdnica
W tym roku zima wyjątkowo długo zagościła w naszym regionie. Dlatego też przedszkolacy z Bajkowej Dolinki w Pszennie witając wiosnę, zorganizowały w przedszkolu „Zielony Dzień”. Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę.

Pani „Zima” została wywieziona w dalekie strony. Dzieci stworzyły barwną łąkę na placu malując kredą, a dzięki piosenkom i wierszykom przedszkolakom udało się przywołać panią „Wiosnę”. Wszystkie przedszkolaki przemaszerowały barwnym pochodem wokół terenu przedszkolnego W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.
- Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały wiosenne kwiaty – żonkile, hiacynty i cebule z których wyrastał szczypiorek. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny – mówi Sandra Stępniak, nauczycielka z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group