Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1063
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: PSP w Olszanach należy do ESA

Piątek, 16 września 2022, 11:05
Autor: red
Olszany: PSP w Olszanach należy do ESA
Fot. UM Strzegom
Nowy rok szkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Olszanach rozpoczęła wraz z Edukacyjną Siecią Antysmogową. ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z polskim alarmem smogowym.

Jego celem jest edukacja dzieci, młodzieży i rodziców w obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Szkoła w Olszanach została wyposażona w miernik pomiarów pyłów PM2,5 służący do oznaczania jakości powietrza. Dane zebrane przez miernik są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczu szkoły, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza, a jeżeli wskazania są alarmujące - w miarę możliwości ograniczyć tego dnia przebywanie na zewnątrz.

ESA to projekt, który angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrza. Wspólną, bo wszyscy potrzebujemy powietrza by żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group