Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Punkt informacyjny

Sobota, 15 maja 2021, 15:21
Autor: red
Świdnica: Punkt informacyjny
Fot. UM Świdnica
Punkt informacyjno–konsultacyjny dla mieszkańców Świdnicy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i uzależnieniom, działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, czynny jest w każdy ostatni czwartek miesiąca, w godzinach od 16.00 do 18.00, w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Rynek 38.

W ramach punktu można w szczególności:

uzyskać informację o systemie wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz świadków tej przemocy w oparciu o procedurę „Niebieskie Karty”, organizacji Zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, sposobu inicjowania procedury „Niebieskie Karty”, służb i miejsc w których można to uczynić,
zainicjować interwencję w przypadku wystąpienia przemocy w rodzinie oraz otrzymać wsparcie i informację o możliwościach uzyskania pomocy w celu powstrzymania przemocy,
uzyskać informację o możliwościach podjęcia leczenia odwykowego przez osoby uzależnione i zagrożone uzależnieniami, w tym dzieci i młodzież.
Punkt informacyjno-konsultacyjny współpracuje z innymi specjalistami zatrudnionymi w MOPS w Świdnicy oraz instytucjami mogącymi włączyć się w systemową i długofalową pomoc.

Siedziba punktu znajduje się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Rynek 38. Wsparcie udzielane jest bezpłatnie w każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach od 16.00 do 18.00 w pokoju nr 19 (III piętro) oraz pod nr telefonu 723-398-620.

Dyżury w punkcie prowadzi pedagog – Dorota Szyłobryt, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Świdnicy, członek Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group