Sobota, 27 czerwca

Rada Seniorów ukonstytuowana

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Henryk Sawa – Przewodniczący, Zofia Czernikowska – Wiceprzewodnicząca, Józefa Wróblewska – sekretarz. Tak wygląda prezydium wybranej niedawno Świebodzickiej Rady Seniorów.

Pierwsze posiedzenie radnych odbyło się w środę, 13 lipca. W spotkaniu wzięło udział 13 spośród 15 radnych-seniorów, którzy wybrali ze swojego grona prezydium. Radnych przywitał w sali narad ratusza Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

Wybory prezydium przebiegły bardzo sprawnie i szybko, nad ich przebiegiem czuwała i służyła pomocą Sekretarz Miasta Anna Żygadło.
- Rada Seniorów będzie miała ważny, opiniotwórczy głos dla wielu decyzji, podejmowanych zwłaszcza w odniesieniu do środowisk seniorów w naszym mieście – podkreśla Anna Żygadło. – Liczymy na dużą wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim rozeznanie potrzeb osób w wieku senioralnym.

Rada Seniorów będzie się spotykać raz na kwartał. Jej skład tworzą w przeważającej większości członkowie Stowarzyszenia „Senior=aktywny obywatel”, które powstało w efekcie realizacji projektu pod tą samą nazwa, mającego na celu aktywizację i integrację międzypokoleniową osób w wieku 50+. Obecnie rozpoczęła się druga edycja projektu.

Warto też zaznaczyć, że nowo wybrany przewodniczący ŚRS, Henryk Sawa, to doświadczony samorządowiec, radny Rady Miejskiej w Świebodzicach trzech kadencji, a także członek Zarządu Miasta.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka