Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Radni nowej kadencji w Żarowie zaczynają pracę

Wtorek, 2 grudnia 2014, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: red.
Żarów: Radni nowej kadencji w Żarowie zaczynają pracę
Fot. użyczone
Niespełna dwa tygodnie po wyborach samorządowych, po raz pierwszy w nowym składzie obradowali żarowscy radni Rady Miejskiej. Odebrali zaświadczenia o ich wyborze, złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali spośród swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Pierwszą sesję w kadencji 2014-2018 zainaugurował radny-senior Tadeusz Reruch, który poprowadził obrady aż do momentu wybrania w tajnym głosowaniu nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Zgodnie z wolą radnych został nim Roman Konieczny, do niedawna jeszcze dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Kandydatura Romana Koniecznego, którego na przewodniczącego Rady Miejskiej zaproponowała radna Iwona Nieradka spotkała się z uznaniem 14 radnych. Funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej radni powierzyli Kazimierzowi Kozłowskiemu. Tę kandydaturę również poparli wszyscy radni.

Podczas pierwszej sesji nowej kadencji w poniedziałek, 1 grudnia uroczyste ślubowanie złożyli nie tylko radni. Wybrany w listopadowych wyborach samorządowych na burmistrza Żarowa Leszek Michalak również złożył ślubowanie. Tym samym objął oficjalnie urząd na czteroletnią kadencję. – Każde wybory są oceną pracy i wyrazem społecznego zaufania. Oceniane są nie tylko osoby, ale też sprawność funkcjonowania gminy. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem społecznym przez minione cztery lata oraz w okresie prowadzonej kampanii wyborczej pomogli mi i dziś mogę złożyć uroczyste ślubowanie. I przez następne cztery lata pracować na rzecz mieszkańców naszej gminy. Pragnę podziękować także wszystkim mieszkańcom, którzy poszli na wybory i oddali właśnie na mnie swój głos. Żarowianie wrzucając karty do urn wyborczych odrzucili politykę kłamstw, oszczerstw, agresji i pomówień. Uzyskany wynik wyborów jest zobowiązaniem do ciężkiej pracy burmistrza i radnych. Mieszkańcy gminy pokazali, że oczekują naszej efektywnej pracy. Chcą widzieć i odczuwać, jak zmienia się miejsce, w którym żyjemy. Jest to rzeczywiste zobowiązanie dla nas wszystkim – tak tuż po zaprzysiężeniu mówił burmistrz Leszek Michalak.

Uroczyste ślubowanie złożyło 15 radnych: Iwona Nieradka, Waldemar Ganczarek, Barbara Zatoń, Kazimierz Kozłowski, Roman Konieczny, Norbert Gałązka, Paulina Trafas, Mieczysław Myrta, Tadeusz Pudlik, Mariusz Borowiec, Maria Tomaszewska, Tadeusz Reruch, Zuzanna Urbanik, Robert Kaśków i Ewa Góźdź.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group