Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Radny Tomasz Kurzawa prostuje

Środa, 14 lipca 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: red.
Świebodzice: Radny Tomasz Kurzawa prostuje
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świebodzicki polityk Platformy Obywatelskiej nie zgadza się ze słowami zawartymi w naszym wczorajszym tekście. Przysłał do nas oświadczenie.

Chodzi o temat sprawy cywilnej, jaka toczyła się przed świdnickim sądem. Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz poczuł się urażony słowami z biuletynu świebodzickiej PO. Oto wczorajszy artykuł - tutaj.

A oto oświadczenie Tomasza Kurzawy:

Informacja jaka została zamieszczona dnia 13 lipca 2010 r. na stronie www.swidniczka.com o tyt. "Radny Kurzawa przeprasza" zawiera bardzo wiele nieścisłości i nieprawdę a ponadto sugeruje, że Radny Powiatowy został do czegokolwiek przymuszony przez Sąd. Wyjaśniam, że 12 lipca br została zawarta ugoda pomiędzy Panem Bogdanem Kożuchowiczem i Panem Tomaszem Kurzawą. W wyniku tej ugody Pan Bogdan Kożuchowicz zrezygnował ze swoich żądań wyrażonych w pozwie z dnia 07.08.2009r tj.:

1) nakazania pozwanemu Tomaszowi Kurzawie złożenia oświadczenia o treści "Przepraszam Burmistrza Świebodzic Pana Bogdana Kożuchowicza za kłamliwe i obraźliwe wypowiedzi na jego temat. Tomasz Kurzawa radny Powiatu Świdnickiego" i opublikowanie go na własny koszt na najdalej 3 stronie gazety Polska The Times (Gazeta Wrocławska) w terminie 14 dni od daty uprawomocnienia się wyroku. Oświadczenie to winno znajdować się w ramce co najmniej 30 cm2 i być napisane czcionka 12.

2) nakazania pozwanemu Tomaszowi Kurzawie złożenia oświadczenia o treści "Przepraszam Burmistrza Świebodzic Pana Bogdana Kożuchowicza za kłamliwe i obraźliwe wypowiedzi na jego temat. Tomasz Kurzawa radny Powiatu Świdnickiego" i opublikowanie go na 1 najbliższego biuletynu informacyjnego Platformy Obywatelskiej Koła Miejskiego w Świebodzicach, po uprawomocnieniu się wyroku. Oświadczenie to winno znajdować się w ramce co najmniej 30 cm2 i być napisane czcionka 12.

3) nakazania pozwanemu Tomaszowi Kurzawie złożenia oświadczenia o treści "Przepraszam Burmistrza Świebodzic Pana Bogdana Kożuchowicza za kłamliwe i obraźliwe wypowiedzi na jego temat. Tomasz Kurzawa radny Powiatu Świdnickiego" i opublikowanie go w terminie 7 dni od uprawomocnienia się wyroku, na stronie głównej www.platforma-swiebodzice.org. Oświadczenie to winno znajdować się w ramce co najmniej 30 cm2 i być napisane czcionka 12.

4) nakazanie pozwanemu Tomaszowi kurzawie zaprzestania dalszych naruszeń dóbr osobistych powoda, a w szczególności usunięcia artykułu "Burmistrz Kożuchowicz przestępcą - tak uznali radni" ze strony www.platforma-swiebodzice.org w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się wyroku.

5) zasądzenia od pozwanego kwoty 5.000 zł na skazany cel społeczny, jakim jest Stowarzyszenie Cyrenejczyk w Świebodzicach z ustawowymi odsetkami od dnia wniesienia pozwu.

6) zasądzenia od pozwanego na rzecz powoda kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego według norm przypisywanych.

Pan Tomasz Kurzawa w ramach zawartej ugody zrezygnował z obciążenia Bogdana Kożuchowicza kosztami procesu oraz kosztami zastępstwa procesowego. Ponadto złożył oświadczenie w obecności Sądu o treści: "W imieniu Koła PO w Świebodzicach przepraszam za sugerowanie w tytule prasowym, że Burmistrz Kożuchowicz przestępcą - tak uznali radni." Ponadto w ramach zawartej ugody uzgodniono, że w najbliższym numerze Biuletynu Informacyjnego zamieszczone będzie sprostowanie wskazujące m.in., że tytuł informacji tj. "Burmistrz Kożuchowicz przestępcą - tak uznali radni" nie jest zgodny z prawdą a ponadto, że intencją Biuletynu Informacyjnego PO w Świebodzicach nie było godzenie w dobre imię Pana Bogdana Kożuchowicza ani żadnych innych osób, a jedynie przedstawienie stanowiska 9 radnych Rady Miejskiej w Świebodzicach.

Jednocześnie uważam, że Rzecznik Prasowy UM w Świebodzicach Pani Agnieszka Bielawska-Pękala w swoich doniesieniach prasowych do mediów lokalnych przekroczyła granicę rzetelnego przekazu dziennikarskiego manipulując pewnymi faktami i używaniem w swojej informacji prasowej stwierdzeń, które nie są zgodne z prawdą. W oparciu o powyższe miałbym podstawy do wniesienia pozwu o ochronę dóbr osobistych przeciwko Pani Rzecznik Prasowej UM w Świebodzicach ale uznając, że dopiero co z Panem Bogdanem Kożuchowiczem jak to sam raczył nazwać "zakopaliśmy topór wojenny" w ramach jedności Polaków i zakończenia sporów i waśni między osobami o odmiennych poglądach politycznych a także w poczuciu sprawiedliwości, uczciwości i zasad współpracy dla dobra lokalnych społeczności oraz korzyści jakie mogą płynąć dla mieszkańców Świebodzic, tego najprawdopodobniej nie uczynię. Sąd ma przecież o wiele ważniejsze do rozstrzygania sprawy.

POzdrawiam,
Tomasz Kurzawa

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group