Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1277
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Realizują zadania

Poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 7:36
Autor: red
Świdnica: Realizują zadania
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 9–15 kwietnia 2021 roku.

09.04.2021r. godz.15.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca z ulicy Folwarcznej. Jego schorowany sąsiad w podeszłym wieku wzywał pomocy, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Po otworzeniu drzwi przez straż pożarną okazało się, że starszy mężczyzna upadł i nie mógł sam się podnieść. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Na miejscu pojawił się również członek rodziny, któremu przekazano opiekę nad poszkodowanym.

10.04.2021r. godz.11.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jezdni przy ulicy Kościuszki, którego pilnował jego pies. Skierowany na miejsce patrol wezwał pracowników schroniska, którzy musieli zabrać zwierzę. Dopiero wówczas strażnicy zajęli się nietrzeźwym, który po zbadaniu przez lekarza został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swój czyn został ukarany mandatem karnym. Mężczyznę poinformowano, iż jego pies oczekuje na swego pana w schronisku dla zwierząt.

11.04.2021r. godz.22.07 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące dwóch studzienek burzowych bez pokryw na ulicy Równej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Strażnicy odnaleźli kraty i osadzili je w studzienkach.

12.04.2021r. godz.14.53 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na przystanku komunikacji miejskiej na Placu Grunwaldzkim palił papierosy, spożywał alkohol i nie zasłaniał maseczką ust i nosa. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wyjaśniono mężczyźnie obowiązujące w tym zakresie zasady i ukarano go mandatem w kwocie 300 złotych.

13.04.2021r. godz.9.08– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednej z firm zlokalizowanych przy ulicy Bystrzyckiej. Strażnicy potwierdzili, że z komina wydobywa się gęsty czarny dym, jednak przeprowadzona kontrola wykazała, że spalany był wyłącznie węgiel kamienny.

13.04.2021r. godz.16.14 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu bezpośrednio przed wejściem do poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Interweniujący strażnicy ukarali jednego ze sprawców mandatem karnym, natomiast drugi z mężczyzn został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Mandat otrzymał dopiero w dniu następnym po wytrzeźwieniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group