Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Remont drogi w Roztoce sfinalizowany

Wtorek, 4 listopada 2014, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: red.
Roztoka: Remont drogi w Roztoce sfinalizowany
Fot. UG Dobromierz
Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym, do zadań własnych gminy należy zaspokajanie spraw publicznych o znaczeniu lokalnym. W katalogu tych spraw znajduje się między innymi dbałość o stan gminnych dróg, ulic, placów oraz organizacji ruchu drogowego. Gmina Dobromierz z obowiązku poprawy infrastruktury drogowej, mającej służyć przede wszystkim mieszkańcom, wywiązuje się systematycznie i bardzo sumiennie.

Kolejną drogą, która została oddana do użytku i z której cieszą się mieszkańcy, jest droga dojazdowa do gruntów rolnych o długości około 700 metrów w Roztoce, położona na działce o numerach 685 – obręb 0011 oraz 684 – obręb 0011. Jest to nowa nawierzchnia asfaltowa prowadząca od ulicy 3 Maja oraz od ulicy Strzegomskiej w kierunku posesji Nr 44a (Zakład Ogrodniczo – Szkółkarski) do gruntów rolnych. Jest to najdłuższy wyremontowany odcinek drogi w ostatnim czasie w naszej gminie.

Koszt inwestycji to kwota ponad 175 tys. zł, z czego blisko 146 tys. zł to środki pozyskane z dotacji celowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Polepszenie warunków korzystania i poprawa stanu bezpieczeństwa użytkowników dróg to jeden z najistotniejszych problemów z jakimi borykają się gminy. Są to inwestycje bardzo kosztowne, często przerastające możliwości lokalnych samorządów i dlatego pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych jest tak istotne i pozwala na skuteczne realizowanie wielu inwestycji.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group