Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remont na Wrocławskiej

Poniedziałek, 8 marca 2021, 11:47
Autor: red
Świdnica: Remont na Wrocławskiej
Fot. UM Świdnica
Do końca listopada potrwa remont ulicy Wrocławskiej w Świdnicy, który realizowany będzie w dwóch etapach, na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej i następnie od ul. Rzeźniczej do ul. Łącznej. Prace rozpoczęło już Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które na początek wymieni poniemiecki wodociąg żeliwny na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Wodnej, po stronie nieparzystej.

Równocześnie rozpoczną się roboty drogowe polegające na regulacji linii krawężnika drogowego i poprawie odwodniania jezdni, które realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Po odtworzeniu konstrukcji wszystkich wykopów, drogowcy wykonają nową nawierzchnię jezdni. Planuje się, że pierwszy etap robót wodociągowych i drogowych potrwa do końca czerwca.

Na remontowanym odcinku ulicy Wrocławskiej dla Etapu 1 (od ul. Wodnej do Rzeźniczej) od 15 marca wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z przejazdem od ul. Rzeźniczej do ul. Wodnej, z zawężeniem pasa ruchu do trzech metrów. Ruch w kierunku przeciwnym zostanie pokierowany objazdami, jak dla drogi wojewódzkiej nr 379, w dwóch pętlach - jedna przez ul.1 Maja i ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Esperantystów, a druga poprzez ul. Wodną i ul. Kliczkowską. Nie będzie możliwy również wjazd w ulicę Rzeźniczą (w kierunku ul. Mieszka I na skrzyżowaniu ulic Wrocławska/Rzeźnicza). Dojazd do ul. Mieszka I poprowadzony będzie ul. Wrocławską i ul. Wodną.

Po zakończeniu tego etapu prac w takim samym cyklu technologicznym rozpoczną się prace na etapie drugim, na odcinku między ul. Rzeźniczą, a skrzyżowaniem z ul. Łączną, o czym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Koszt robót drogowych to ponad 580 tysięcy złotych, z czego prawie 113 tys. zł stanowi wkład Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, reszta jest finansowana ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Od 15 marca trasy linii autobusów komunikacji miejskiej nr 7, 41,43 i 52 ulegną zmianie:

dla linii 7, 41 i 43 (kierunek Szarych Szeregów)
(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Wrocławska /1 Maja, przejazd do ulicy Kościelnej, zjazd do ulicy Saperów, dalej kontynuacja ul. Wrocławską po normalnej trasie przejazdu).

Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 minut.

dla linii 52
(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Saperów /Wrocławska, przejazd ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Wodną, przejazd ul. Wodną {przystanek zastępczy}, dalej po normalnej trasie przejazdu). Z obsługi na linii nr 52 wyłączone zostaną przystanki przy ul. Rzeźniczej i ul. Mieszka I.

Przewiduje się, że zmiany te obowiązywać będą do końca czerwca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group