Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Remont świetlicy w Gniewkowie

Czwartek, 11 września 2014, 20:54
Aktualizacja: 20:56
Autor: red.
Gniewków: Remont świetlicy w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
Świetlica w Gniewkowie, która jest jedną z największych świetlic wiejskich w gminie Dobromierz, doczekała się remontu. 7 sierpnia w wyniku postępowania o udzieleniu zamówienia publicznego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, którą przedstawiło Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe ,,KAL” Aleksander Kowalski z Walimia.

Prace remontowe rozpoczęły się we wtorek 9 września i powinny zakończyć w połowie listopada br. Zakres robót do wykonania obejmuje następujące elementy: ocieplenie ścian, podłóg, połaci dachowych, wymianę pokrycia dachowego, wykonanie ocieplenia ścian fundamentowych, ścianek w pomieszczeniach zaplecza sanitarnego, wymianę parkietu i posadzek, otynkowanie i malowanie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie dodatkowej wentylacji grawitacyjnej, instalacji wodno-kanalizacyjnej w kuchni i w zapleczu sanitarnym, instalacji grzewczo-wentylacyjnej, wewnętrznej instalacji gazowej wraz z przyłączem gazowym do budynku oraz wymianę instalacji elektrycznej.

Również plac przed świetlicą zyskuje nowy wygląd. Wyburzono stare i grożące zawaleniem budynki gospodarcze. Budynek świetlicy wiejskiej jest teraz dobrze widoczny z drogi, odsłonięty został również duży obszar wokół budynku, który będzie odpowiednio zagospodarowany. Dzięki dofinansowaniu, które pozyskała gmina z programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, sołectwo zyska nowy chodnik z brukowej kostki betonowej i parking przy świetlicy.

Prace remontowe świetlicy wiejskiej w Gniewkowie były bardzo oczekiwane przez mieszkańców. Jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się z miejsca, które z pewnością stanie się centrum wydarzeń kulturalnych, nie tylko miejscowości, ale i całej gminy. Lokalna społeczność zyska miejsce do organizowania różnego rodzaju imprez, co z pewnością wpłynie na proces integracji mieszkańców oraz podniesie walory estetyczne miejscowości.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group