Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Remonty strzegomskich podwórek

Czwartek, 13 listopada 2014, 12:55
Aktualizacja: 14:51
Autor: red.
Strzegom: Remonty strzegomskich podwórek
Fot. UM Strzegom
W ostatnim okresie rozpoczęły się remonty dwóch strzegomskich podwórek. Jedno z nich zlokalizowane jest na ul. Dolnej, a drugie – u zbiegu ul. Reja i Al. Wojska Polskiego.

W ramach modernizacji gminnego podwórka na ul. Dolnej (dz. Nr 157/3, AM - 22) zostanie wykonana droga o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości ok. 3,5 mb. Wykonanie drogi ułatwi w znacznym stopniu poruszanie się pojazdów mechanicznych oraz mieszkańców przyległych posesji. Wykonawcą robót jest PPUH Drog Art ze Strzegomia. Wartość prac wynosi 39,5 tys. zł brutto.

Za kwotę blisko 34,5 tys. zł zostanie wyremontowane podwórko znajdujące się u zbiegu ulic Reja i Al. Wojska Polskiego. Wykonawcą zadania jest firma Usługi Brukarskie Adam Dryja. W ramach inwestycji przewidziane są następujące prace: wykonanie korytowania - 250 m kw., wywiezienie ziemi i gruzu na dostępne składowisko odpadów i utylizacja. Następnie zostanie wykonana podbudowa z kruszywa kamiennego, zostanie ułożone obramowanie jezdni na ławie betonowej z kostki granitowej 16x18. Kolejnym etapem prac będzie ułożenie nowej nawierzchni drogi z kostki betonowej oraz wyrównanie części pozostałego podwórza materiałem granitowym.

(Kornelia Wilczak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group