Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rewitalizacja Strzegomia

Wtorek, 18 września 2018, 17:59
Autor: red
Strzegom: Rewitalizacja Strzegomia
Fot. UM Strzegom
Trwają prace realizowane w ramach inwestycji pn.: "Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych".

Do tej pory na terenie Grabów w przeważającej części zostały wykonane nawierzchnie z kostki betonowej (chodniki), montaż komory technologicznej fontanny posadzkowej oraz przyłącza wodne i deszczowe do fontanny. Widoczne jest już częściowo wykonane ogrodzenie - barierka zabezpieczająca nad rzeką. Wkrótce na ul. Dolnej rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem zieleni, przebudową przejścia wyniesionego w rejonie ul. Wałbrzyskiej oraz wciąganie kabli światłowodowych dla monitoringu w dzierżawioną od Orange S.A. kanalizację teletechniczną.

- Teren Starego Miasta został w dużej mierze przygotowany i oczyszczony z rozbieranej nieuporządkowanej zabudowy. Powstała otwarta przestrzeń z widokiem na estakadę kolejową. Cały czas trwają badania archeologiczne związane z murami obronnymi miasta. Na zabytkowej bastei, zlokalizowanej w parku miejskim w pobliżu wiaduktu, trwają prace renowacyjne oraz odbudowa budynku - informuje Urszula Gorzel z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group