Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Robią swoje

Niedziela, 1 września 2019, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 września 2019, 12:27
Autor: red
Świdnica: Robią swoje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23–29 sierpnia.

27.08.2019 r. sprawne oko operatora monitoringu wizyjnego dostrzegło mężczyznę, który urządził sobie zabawę, rzucając w napotkane osoby winogronem. Całe zdarzenie miało miejsce na placu Grunwaldzkim, przy wejściu na skwer obok żywopłotu. Żartowniś został pouczony przez patrol Straży Miejskiej.

Tego samego dnia, jeden z pracowników obsługi dworca PKP przyprowadził do Komendy Straży Miejskiej chłopca, który w toalecie urządził sobie sypialnię i spał w niej. Od młodocianego wyraźnie było czuć alkohol. Nastolatek został przekazany w ręce Policji.

Kolejne zdarzenie z tego samego dnia miało miejsce na deptaku ul. Łukowej. Mieszkanka zawiadomiła o wyjątkowo głośnej muzyce dobiegającej z zewnątrz, która była dokuczliwa. Na miejsce udał się patrol Straży Miejskiej. Grajek został pouczony, po czym się oddalił.

W południe dyżurny KSM przyjął informację o czterech kociętach, które przebywają na terenie ogródków działkowych „Aronia” przy ul. Westerplatte bez opieki matki. Młode zostały przekazane przez funkcjonariuszy do schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Tam otrzymały fachową pomoc od wolontariuszy, jedzenie oraz dach nad głową. Osoby które są zainteresowane adopcją kociąt, mogą się zgłaszać to oddziału przy ul. Pogodnej 3.

28.08.2019 r. dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o bezpańskim psie o rudej maści, który zamieszkał na klatce schodowej w jednej z kamienic przy ul. Żeromskiego. Był zaniedbany, głodny i stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Kundel nie posiadał obroży i groźnie warczał na każdego, kto chciał się do niego zbliżyć. Został złapany przez pracowników schroniska i przewieziony do azylu, gdzie otrzymał fachową pomoc od miłośników zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group