Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Roczek aktywnych seniorów

Sobota, 11 marca 2017, 7:44
Autor: red
Świebodzice: Roczek aktywnych seniorów
Fot. UM Świebodzice
Pierwszy rok działalności mają za sobą, z wielką energią i pomysłami przygotowują się do kolejnych wyzwań.

Stowarzyszenie „Senior=Aktywny Obywatel” świętowało w czwartek, 9 marca, rocznicę powstania.

Urodziny stowarzyszenie obchodziło uroczyście i w gronie zaproszonych gości i przyjaciół. Wśród nich byli: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz wraz z Zastępcą Krystianem Wołoszynem, Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans oraz Wiceprzewodniczący Jan Klepiec, Henryk Sawa Przewodniczący Świebodzickiej Rady Seniorów, Dominika Chylińska z Fundacji PROM, Izabela Siekierzyńska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Elżbieta Krzan Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.

- Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Nie tylko za działalność, ale przede wszystkim za to, że aktywizujcie i integrujecie środowisko, wychodzicie do drugiego człowieka. Wierzę, że właśnie dzięki temu wiele osób, żyjących dotychczas w swoich czterech ścian, może to zmienić – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, przekazując na ręce prezes stowarzyszenia Bogumiły Kuliberdy życzenia i kosz słodkości. I nie był to jedyny prezent od władz miasta. Burmistrz oficjalne poinformował, że Stowarzyszenie otrzyma wreszcie upragnione lokum w pomieszczeniach przy ul. Świdnickiej, opuszczonych przez wydziały przeniesione do nowego budynku UM.

Ta informacja została przyjęta z prawdziwą euforią i gorącymi brawami.

Podczas uroczystości wystąpił zespół „Melodia”, który powstał przy Stowarzyszeniu. Zespół zaprosił do swojego występu burmistrza Bogdana Kożuchowicza, znanego ze swojego zamiłowania do muzykowania.

Nie zabrakło też akcentów humorystycznych. Członkowie Stowarzyszenia w zabawnej i lekkiej formule kabaretowego skeczu zaprezentowali to, czym zajmowali się podczas minionego roku – było o aktywności fizycznej, wycieczkach, spotkaniach integracyjnych. Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem pani Haliny Blaźniak.

A skoro urodziny, musiał być także tort. A nawet dwa, ufundowane przez sponsora.

* * *

Stowarzyszenie „Senior=Aktywny Obywatel” jest pokłosiem dwóch edycji projektu o tej samej nazwie, realizowanych w Świebodzicach. Pomysłodawcą był Ośrodek Pomocy Społecznej, a celem projektu była aktywizacja i integracja osób w starszym wieku ze społeczeństwem. Udało się pozyskać ważnego partnera - Fundację PROM - i znaczące dofinansowanie z budżetu państwa. Dzięki temu kilkadziesiąt osób mogło wziąć udział w naprawdę ciekawym projekcie, realizowanym poprzez rozliczne działania: warsztaty komputerowe, warsztaty i doradztwo wspierające rozwój kompetencji społecznych, zajęcia edukacyjno-sportowe, np. aqua aerobic, nordic walking w ramach aktywnych sobót czy aktywna, międzypokoleniowa turystyka krajoznawcza. Jednym z istotnych efektów projektu było także utworzenie Rady Seniorów, która dbała o interesy środowiska w drodze dialogu z władzami miasta.

Projekt dofinansowany został z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 - edycja 2015. Priorytet II - Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz i międzypokoleniową.

Obecnie Stowarzyszenie zrzesza ponad 150 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group