Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rok Ireny Sendlerowej w II LO

Piątek, 8 czerwca 2018, 11:11
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
Świdnica: Rok Ireny Sendlerowej w II LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W Roku Ireny Sendlerowej (29 maja 2018 r.) odbyły się w nietypowe lekcje w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha.

Zuzanna Skorłutowska i Anna Zawadzka z kl. II C przygotowały interesującą prezentację pt.: „Irena Sendlerowa i jej niezwykła historia”, w której to przedstawiły młodzieży szczegółowe informacje o Polce, która uratowała tysiące żydowskich dzieci, historię Jej życia oraz zasługi, kończąc fragmentem filmu Johna Kenta Harrisona „Dzieci Ireny Sendlerowej” pokazującym sceny z życia codziennego w okupowanej Warszawie, a także postawy polskich sanitariuszek wobec epidemii tyfusu w getcie warszawskim.

Te nietypowe lekcje historii odbyły się przy współpracy p. Zofii Skowrońskiej Wiśniewskiej - nauczycielki historii i WOS-u oraz nauczycieli bibliotekarzy, a towarzyszyła im tematyczna wystawa książek i artykułów dostępnych w bibliotece szkolnej oraz obszerna bibliografia piśmiennictwa, a także multimediów. Prezentację obejrzały wszystkie klasy pierwsze i drugie II LO. Determinacja i konsekwencja w realizacji humanitarnej idei zasługuje na szczególny podziw nie tylko starszego pokolenia. Warto, aby młodzi zapamiętali znaczącą sentencję z Talmudu - widniejącą na medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata (przyznanym Irenie Sendlerowej w roku 1965) - „Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group