Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Rowerem przez miasto”

Niedziela, 1 października 2017, 7:05
Autor: red
Świdnica: „Rowerem przez miasto”
Fot. organizatorzy
W tym roku rowerzyści po raz drugi przejadą ulicami miasta. Impreza odbędzie się w ramach projektu „Rowerem przez miasto – budowa dróg i ciągów pieszo – rowerowych w Świdnicy sposobem na wdrożenie strategii niskoemisyjnej”.

Akcja „Rowerem przez miasto”, pod patronatem Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal – Słaniewskiej odbędzie się w niedzielę, 8 października. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich miłośników dwóch kółek. Mile widziane są grupy ze świdnickich szkół i przedszkoli, młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi. Celem akcji jest promocja wybudowanych w tym roku ścieżek rowerowych oraz popularyzacja wśród świdniczan jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Spotykamy się o godz. 9:45 na parking przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych, zabezpieczających trasę, wyruszymy punktualnie o godz. 10:00 na jedenastokilometrowy odcinek poprowadzony ulicami miasta. Trasa przebiegać będzie po nowych ścieżkach rowerowych w Świdnicy. Cykliści zakończą swój przejazd na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej, gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z konkursami i zabawami.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano między innymi: zamki i dmuchańce, dla nieco starszych: pokazy fitness, gry organizowane przez LZS, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów przez Policję, zdrowe przekąski oraz grill. Dla biorących udział w imprezie tradycyjnie przygotowano pamiątkowe koszulki.

Piknik rowerowy w ramach akcji „Rowerem przez miasto” odbywa się dzięki wsparciu partnerów, którymi są: Fitness World z Galerii Świdnickiej, sklep rowerowy „Rower S.C.” z ul Wrocławskiej, Policja, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group