Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rozbłysła choinka

Wtorek, 7 grudnia 2021, 17:14
Autor: red
Świebodzice: Rozbłysła choinka
Fot. UM Świebodzice
W poniedziałek, 6 grudnia, w Świebodzicach obchodzono ulubione święto wszystkich dzieci – Mikołajki.

W południe Mikołajowie i Śnieżynki z jednostek oraz spółek: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej, MZN-u, OSIR-u i ZWiK-u spotkali się z Burmistrzem Miasta Pawłem Ozgą i Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim. Po krótkiej odprawie i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, zaopatrzeni w słodkości, wyruszyli spod Ratusza Miejskiego w różne części miasta, aby obdarowywać mieszkańców.

Główna część zabawy Mikołajkowej zaczęła się o 15:30, gdy na Rynku pojawili się niezwykli szczudlarze z Teatru Avatar. Ku radości najmłodszych przechadzali się wśród nich, przybijając ze wszystkimi „piątki”. Jednak uczestnicy wyczekiwali z niecierpliwością na najważniejszego Gościa, który pojawił się ok. godziny 16:00. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, przywitał się ze wszystkimi, a następnie zajął specjalnie przygotowany dla niego fotel, w którym wysłuchiwał dziecięcych życzeń. Zebranych przywitał uroczyście Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który podkreślił, że bardzo cieszy go możliwość wspólnego, rodzinnego świętowania Mikołajek w naszym mieście. Następnie zaprosił dzieci do wspólnego odliczania, po którym rozbłysła świebodzicka choinka oraz iluminacje na budynku Ratusza. Nie był to koniec atrakcji. Na otwarcie czekał jeszcze Magiczny kufer. Okazał się on wypełniony balonami, których zadaniem, było zaniesienie wszystkich życzliwych myśli i ciepłych życzeń wprost do nieba.

Mimo prawdziwie zimowej, mroźnej aury wśród uczestników panował radosny nastrój. Animatorzy z Kamayu Art w strojach pomocników św. Mikołaja zadbali, aby nikomu nie było zimno, zapraszając do wspólnego tańca i zabawy. Następnie uczestników zaproszono do specjalnie udekorowanego świątecznego autobusu miejskiego, który zabrał ich na Osiedle Piastowskie do Hali sportowo-widowiskowej, gdzie kontynuowano zabawę. Wśród osób biorących udział w Mikołajkach można było spotkać m.in. radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz dzieci ze świebodzickich szkół i przedszkoli.

Piękny występ zaprezentowały Seniorki z Klubu Senior +, które nie tylko zatańczyły do świątecznego przeboju Jingle Bells Rock, ale również wraz z animatorkami nauczyły kroków wszystkich chętnych. Nie był to koniec występów, kolejnym z nich był radosny taniec Jerusalema. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, bawili się znakomicie.

Organizatorami Mikołajek byli: Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Miasto Świebodzice. W Mikołajkach uczestniczyli również: ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o., Biblioteka Miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zarząd Nieruchomości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group