Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rozmawiali o remoncie

Środa, 27 stycznia 2021, 7:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: red
Świebodzice: Rozmawiali o remoncie
Fot. UM Świebodzice
25 stycznia (poniedziałek) odbyło się spotkanie z wykonawcami inwestycji związanej z remontem na ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Wykonawcy oraz pracownik wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Techniecznej.

Przetarg na wykonanie przedmiotowego zadania w listopadzie 2020 roku wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Obie firmy to doświadczeni wykonawcy, którzy zrealizowali wiele podobnych inwestycji drogowych. W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni, wyremontowane zostaną również zjazdy oraz wymienione zostanie oświetlenie na całej ulicy. Wykonawca deklaruje rozpoczęcie prac w marcu, prace trwały będą przez około pół roku. Ulica zamykana będzie dla ruchu samochodowego odcinkowo, natomiast dla ruchu pieszych dostępny będzie chodnik od strony Parku Miejskiego. Mieszkańców prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość na czas remontu jednej z najpiękniejszych ulic naszego miasta.

Ostateczny termin wykonania zadania przez wykonawcę upływa ostatniego dnia października. Na przedmiotowe zadanie Gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60% wydatków kwalifikowanych, koszt całego zadania wyniesie ponad milion trzysta tysięcy złotych, a prawie osiemset tysięcy złotych zostanie Gminie przekazane z Funduszu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group