Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Rozmowa” numerem jeden

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 17 października 2011, 17:45
Aktualizacja: Wtorek, 18 października 2011, 14:11
Autor: GrA
Fot. Agnieszka Gryc
Film Sułkowskiego opowiada historię Agnieszki i Janusza, którzy zostali skazani za morderstwo i odsiadują swoje wyroki w różnych więzieniach. Znają się tylk

Film Sułkowskiego opowiada historię Agnieszki i Janusza, którzy zostali skazani za morderstwo i odsiadują swoje wyroki w różnych więzieniach. Znają się tylko z listów, które piszą do siebie od ośmiu lat. Agnieszka właśnie wychodzi na przepustkę, gdzie zobaczy Janusza po raz pierwszy. W uzasadnieniu werdyktu jurorzy napisali: "za umiejętne skomponowanie dramaturgii filmu o postaci, która skrywa w sobie i ujawnia na ekranie dwa skrajnie różne oblicza: demona i anioła".

Zdobywcy Grand Prix IV edycji świdnickiego Festiwalu Filmów Fabularnych zabrakło na uroczystej gali zamknięcia festiwalu. Piotr Sułkowski musiał opuścić Świdnicę, by wyjechać na plan swojego dyplomowego filmu. Nagroda pozwoli mu jednak dopiąć budżet nowego filmu.
Nagrodę Specjalną jury otrzymała Agnieszka Woszczyńska za film "Luiza Hert", natomiast Alicja Stasiak opuściła Świdnicę z wyróżnieniem za dokument "Nie patrzę". Nagroda publiczności powędrowała do Grzegorza Dębowskiego i filmu "38,5".
Trzydniowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Świdnicy zakończono w niedzielę 16 października pokazem nagrodzonych filmów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group