Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruch Palikota przeciwko finansowaniu przez samorząd Mszy Papieskiej

Piątek, 30 marca 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Wałbrzych: Ruch Palikota przeciwko finansowaniu przez samorząd Mszy Papieskiej
Fot. użyczone
Do naszej wałbrzyskiej redakcji dotarło pismo Ruchu Palikota w sprawie zasad finansowania Mszy Papieskiej, która zaplanowana jest na 2 kwietnia.

Oto treść tego pisma:

W związku z planowaną na 2 kwietnia 2012 roku Mszą Papieską, organizowaną na Białym Kamieniu w Wałbrzychu, my członkowie Ruchu Palikota z okręgu wałbrzyskiego oraz koła Racji Polskiej Lewicy w Wałbrzychu, opierając się na art. 25 Konstytucji, jako najważniejszego aktu prawnego, stanowczo sprzeciwiamy się finansowaniu oraz zapewnianiu szeroko rozumianej pomocy logistycznej przez jednostki publiczne Miasta i Gminy Wałbrzych. Uważamy, że przy powszechnie panującym kryzysie, który szczególnie uwidacznia się w naszym okręgu, którego wynikiem są zwolnienia i redukcje, przy zapaści budżetu Miasta Wałbrzych, przy wszelakich problemach przedsiębiorstw publicznych, bankructwie komunikacji publicznej, zamykaniu szkół i innych problemach, które wymagają ogromnych nakładów finansowych, działanie Władz Miasta jest niemoralne i naganne. Nie znajdujemy uzasadnienia takich decyzji, prócz przypodobania się władzom kościoła katolickiego i wyborcom, kosztem coraz większego deficytu budżetowego miasta i gminy, przy ogólnie narastających problemach mieszkańców.

Zwracamy się z prośbą do mediów, prasy i telewizji, o wywarcie presji na władzach miasta o uzasadnienie takiego postępowania oraz o upublicznienie wszystkich okoliczności związanych z mszą (finanse, zaangażowane zasoby).

Sebastian Drapała

Wiceprzewodniczący Ruchu Palikota w okręgu wałbrzyskim

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group