Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Ruszyły prace na Ceglanej

Piątek, 3 lutego 2023, 15:20
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Ruszyły prace na Ceglanej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Prawie 3 miliony złotych będzie kosztować przebudowa ulicy Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej. Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2023 r.

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Ceglanej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,STAŃCZYK”.

Zakres robót budowlanych obejmuje przebudowę ulicy Ceglanej na odcinku od torów kolejowych do skrzyżowania z ul Wolności wraz z przebudową skrzyżowania. Zyska ono nowe promienie skrętu, ułatwiające wyjazd w kierunku Czech. Przebudowywana droga zyska nową nawierzchnię z mieszanki mineralno–bitumicznej o szerokości 5 mb. Powstaną nowe chodniki z kostki betonowej wraz ze zjazdami do posesji, zatoka parkingowa na wysokości posesji przy ul. Ceglanej 2-2a, 4-4a-6-6a i 8. Utwardzony zostanie teren parkingowy przy torach kolejowych na końcu ul. Ceglanej dz. nr 80/46. Wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa wraz z wpustami ulicznymi. Przebudowany zostanie odcinek kanalizacji sanitarnej na wysokości posesji przy ul. Ceglanej 2-2a, 4-4a, 6-6a. Przy skrzyżowaniu z ul. Wolności znajdzie się doświetlone przejście dla pieszych.

Aktualnie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na czas prowadzenia prac budowlanych. Wykonano wycinkę drzew pozostających w kolizji, sfrezowano nawierzchnię jezdni oraz rozpoczęto prace demontażowe nawierzchni chodników. Rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej, począwszy od skrzyżowania z ul. Wolności. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to pierwsza połowa lipca 2023 r.

Wartość robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim to 2 675 531,95 zł. W tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 1 892 015,30 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group