Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Ruszyły prace społecznie użyteczne

Czwartek, 2 marca 2017, 15:36
Aktualizacja: 15:38
Autor: red
Dobromierz: Ruszyły prace społecznie użyteczne
Fot. red
Od 7 lutego do końca listopada br. zatrudnienie w ramach programu prac społecznie użytecznych na terenie gminy Dobromierz znalazło 16 osób bezrobotnych, które będą wykonywać prace polegające na porządkowaniu terenów zielonych, terenów przy placówkach oświatowych i miejscach użyteczności publicznej.

10 osób obsługiwać będzie Urząd Gminy Dobromierz, 3 osoby Szkołę Podstawową w Dobromierzu, 2 osoby Zespół Szkół w Roztoce oraz 1 osoba Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowo w najbliższym czasie planowane jest także rozpoczęcie prac społecznie użytecznych na rzecz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej w Gniewkowie.

Osoba uczestnicząca w pracach społecznie użytecznych musi spełniać jednocześnie 3 warunki, tj. musi być osobą bezrobotną, bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych i korzystającą z pomocy społecznej. Dzięki temu zachowuje nadal status osób bezrobotnej.

Każda osoba uczestnicząca w tym programie zobowiązana jest do przepracowania 40 godzin miesięcznie (10 godzin tygodniowo).

Ponadto w chwili obecnej zatrudnienie w formie stażu zawodowego w Urzędzie Gminy Dobromierz wykonują 4 osoby.

Realizacja powyższych form aktywizacji bezrobotnych to wynik wieloletniej, dobrej współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group