Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ruszyły zapisy do Półmaratonu

Czwartek, 14 września 2023, 9:44
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
Świdnica: Ruszyły zapisy do Półmaratonu
Fot. Gmina Świdnica
Fundacja WroActiv oraz samorządy: miasto Świdnica, powiat świdnicki i gmina Świdnica zapraszają do udziału w 8.RST Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 4 listopada 2023 r. Zarejestrowanych jest już ponad 400 uczestników biegu głównego i „Dzikiej Piątki” – czyli pięciokilometrowej trasy.

Rejestracja uczestników odbywa się na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl. Liczba miejsc jest ograniczona - maksymalnie w biegu głównym może uczestniczyć 1200 osób, a w Dzikiej Piątce - 250. Prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 4 listopada 2023 roku.

Pakiet podstawowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego wynosi 70 zł. Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Start odbędzie się na stadionie OSIR, dalej trasa przebiegać będzie ulicami: Śląską – Przyjaźni – Bystrzycką oraz przez wsie: Makowice - Opoczka – Bojanice – Bystrzyca Górna- Burkatów –Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Śląską – meta: stadion OSIR.

W ramach biegu rozegrane zostaną mistrzostwa: mieszkańców powiatu świdnickiego; pracowników branży IT oraz klasyfikacja drużynowa.

Dla sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne. Dla trójki zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczone zostaną nagrody rzeczowe. Trafią one również do pięciu najszybszych – kobiet i mężczyzn w klasyfikacji mistrzostw mieszkańców powiatu świdnickiego, a także do trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji branży IT.

Dla najmłodszych tradycyjnie przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1200 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w Świdnicy. Zapisy na to wydarzenie wystartują we wrześniu. Limit wynosi 350 uczestników.

Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w latach ubiegłych LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach tj. rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

Tradycyjnym elementem biegowego święta będą konkursy na kibicowanie dla szkół podstawowych oraz grup nieformalnych. Warto już rozpocząć przygotowania i w grupie zaskoczyć organizatorów konkursu swoim ciekawym, nietuzinkowym pomysłem. Patrząc na ubiegłorocznych uczestników do zwycięstwa potrzebna będzie nie lada wyobraźnia i kreatywność.

Szczegółowe informacje związane z 8.RST Półmaratonem Świdnickim, znajdują się na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl oraz na Facebooku RST Półmaraton Świdnicki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group