Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rzecznik Praw Dziecka patronem Zjazdu Świdniczan

Wtorek, 9 lipca 2013, 14:47
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2013, 20:13
Autor: red.
Świdnica: Rzecznik Praw Dziecka patronem Zjazdu Świdniczan
Fot. archiwum
Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, został kolejnym honorowym patronem I Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan, który zaplanowano w dniach 1–4 sierpnia 2013 roku w Świdnicy. Minister jest świdniczaninem, założycielem działającego prężnie do dzisiaj Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”. – Z przyjemnością obejmę patronatem tę szczytną inicjatywę – mówi Marek Michalak, który – co warto dodać – zawsze podkreśla, że wywodzi się ze Świdnicy.

O I Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan
I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (1-4 sierpnia 2013) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

Pod adresem Rynek 43 (boczne wejście do teatru miejskiego) codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00 czynne jest Biuro I Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan. Na miejscu można zgłosić chęć udziału w Zjeździe, pobrać i wypełnić formularze uczestnictwa, zapoznać się z regulaminem Zjazdu i zasięgnąć wszelkich informacji niezbędnych każdemu uczestnikowi. Pod adresem www.zjazdswidniczan.pl znajdą Państwo aktualności dotyczące Zjazdu, formularze i regulaminy do pobrania, a także bazę noclegowo-gastronomiczną dla uczestników.

Wszystkie atrakcje oferowane podczas Zjazdu Świdniczan są bezpłatne. Jest jednak jeden warunek, aby móc wziąć w nich udział – trzeba zapisać się na zjazd, wypełniając formularz. Można go pobrać w Informacji Turystycznej, Biurze Zjazdu Wszystkich Świdniczan lub wydrukować ze strony www.zjazdswidniczan.pl (zakładka: formularz).
Formularze prosimy wysyłać
- pocztą na adres: Biuro Zjazdu Wszystkich Świdniczan, Rynek 43, 58-100 Świdnica
- e-mailem na adres: biuro@zjazdswidniczan.pl
- faksem na numer: +48 74/ 856-29-53

Koordynatorem I Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan jest Anita Odachowska-Mazurek. Wszelkie pytania i sprawy związane z organizacją Zjazdu prosimy kierować pod nr. tel. +48 730-578-999, fax 74/856-29-53 lub e-mail: biuro@zjazdswidniczan.pl, znajdź nas na Facebooku (Zjazd Wszystkich Świdniczan).

Projekt Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan 2013, pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy Wojciecha Murdzka finansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Priorytetu 3 Integracja i aktywizacja społeczna. Zabezpieczenie społeczne w obszarze wsparcia 4 Porozumienie na rzecz integracji wspólnot i społeczności lokalnych oraz Miasto Świdnica.

Patronami honorowymi zjazdu są m. in. Honorowi Obywatele Miasta Świdnicy – Dorota Świeniewicz, Stanisław Kotełko i ks. prałat Kazimierz Jandziszak.

Patronem i partnerem biznesowym Zjazdu została firma Multimedia Polska SA, która również podjęła się promocji tego niezwykłego wydarzenia i czynnego w nim udziału, wraz
z relacjami na żywo.

Patronat medialny objęły: tygodniki „Wiadomości Świdnickie”, „Świdnica Fakty”
i „30 Minut” oraz portale internetowe: naszaswidnica.pl, swidniczka.com, swidnicafakty.pl, ws-24.pl, a także telewizja Teletop Sudety. Medialnie wspiera zjazd także amerykański dwujęzyczny portal polonijny polishnews.com.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group