Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Są pieniądze na budowę przedszkola. Ponad 10 mln zł dotacji!

Środa, 8 marca 2017, 13:25
Aktualizacja: 15:27
Autor: red
Strzegom: Są pieniądze na budowę przedszkola. Ponad 10 mln zł dotacji!
Fot. UM Strzegom
To dobra wiadomość dla strzegomskich przedszkolaków i ich rodziców! W tym roku rozpocznie się budowa nowego strzegomskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym.

Nowoczesny budynek zastąpi 25-letni, w którym mieści się Publiczne Przedszkole nr 4. Wniosek złożony przez gminę o dofinansowanie tej inwestycji, otrzymał pozytywną ocenę i tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 10,3 mln zł! Całkowita wartość zadania to ok. 17 mln zł.

Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończyła ocenę wniosku o dofinansowanie budowy budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej – przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu. Wydała pozytywną decyzję o przyznaniu dofinansowania dla tej inwestycji, co daje zielone światło dla rozpoczęcia budowy tego obiektu.

Powierzchnia użytkowa przedszkola – ponad 1900 m kw., w tym m. in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy przedszkolu powstaną m. in. 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody „ptasi” i „motyli”. Planowane zakończenie inwestycji to lipiec 2017 roku, natomiast zakończenie – listopad 2018 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group