Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Są wolne miejsca

Środa, 10 sierpnia 2022, 7:57
Autor: red
Świdnica: Są wolne miejsca
Fot. UM Świdnica
Czy wiesz, że w Świdnicy działa placówka świadcząca wsparcie dla starszych osób i że są tam jeszcze wolne miejsca?

Dzienny Dom Senior + usytuowany przy ul. Saperów 27, jest pomocą zwłaszcza dla osób nieaktywnych zawodowo, samotnych lub wymagających częściowej opieki w czynnościach dnia codziennego, które ukończyły 60 lat. Dzienny Dom jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dzienny Dom zapewnia swoim podopiecznym kompleksowe wsparcie organizując dla seniorów m.in. zajęcia ruchowe, plastyczne, teatralne, taneczne, czy zajęcia ze śpiewu. Działa tam również klub książki i filmu. Dzięki tak różnorodnej ofercie seniorzy mogą zaspakajać swoje potrzeby towarzyskie, rekreacyjne i kulturalne. Pensjonariusze bardzo lubią wycieczki krajoznawcze dlatego systematyczne są one organizowane. Ponadto w Dziennym Domu seniorzy korzystają z usług rehabilitacyjnych oraz zapewniony jest dla nich dwudaniowy obiad. Każda środa to dzień otwarty i zainteresowany senior może przyjść do placówki i zobaczyć, a także uczestniczyć w zajęciach.

Dzienny Dom Senior + to bezpieczne i przyjazne miejsce dla świdnickich seniorów, sprzyjające ich aktywizacji i integracji. Jego siedziba jest zlokalizowana 100 m od przystanków autobusowych MPK (przy ul. Kościelnej oraz przy ul. Saperów).

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Szczegółowych informacji o tym, jak zostać pensjonariuszem Domu uzyskają Państwo od pracowników placówki na miejscu lub pod nr telefonu tel. 74/ 853 83 20.

Odpłatność za pobyt reguluje uchwała Rady Miejskiej i jest uzależniona od dochodów pensjonariusza.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy zaprasza do skorzystania z oferty Dziennego Domu Senior +.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group