Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sala sensoryczna

Środa, 2 czerwca 2021, 9:49
Autor: red
Świebodzice: Sala sensoryczna
Fot. UM Świebodzice
31 maja w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach została otwarta nowoczesna sala sensoryczno–rewalidacyjna.

Sala wyposażona jest w różne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów, umożliwiające prowadzenie efektywnej terapii. W otwarciu sali sensorycznej uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, Wicedyrektor Renata Kaczmarek, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica oraz nauczyciel szkoły.

Całkowity koszt realizacji tego działania wynosi 50.000,00 zł i został sfinansowany z budżetu Gminy Świebodzice.

Sala została wyposażona w wiele ciekawych pomocy dydaktycznych m.in.:

- Magiczna Ściana to jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna tablica multimedialna. To wyjątkowe narzędzie pracy, które nie tylko spełnia funkcje edukacyjne, ale i dostarcza nieograniczonej rozrywki. Jest to pomoc dydaktyczna wykorzystywana w trakcie zajęć z uczniami posiadającymi orzeczenia o kształceniu specjalnym. Dzięki możliwościom technicznym i technologicznym magiczna ściana w innowacyjny sposób wpłynie na rozwój ważnych umiejętności i stymulowania funkcji wzrokowych, słuchowych, koordynacji ruchowej, pozwoli również nauczycielom w atrakcyjny sposób prowadzić naukę wielu przedmiotów szkolnych.

Magiczną ścianę można obsługiwać za pomocą pisaka interaktywnego, który umożliwia rysowanie, sterowanie grami i obsługę dowolnych aplikacji. przy jego pomocy można obsługiwać przeglądarkę internetową, odtwarzać materiały audio lub wideo, korzystać z programu graficznego czy kursów językowych. W skład dostarczonego oprogramowania wchodzą; oprogramowanie do nauki programowania, zestaw 4 gier logicznych, zestaw 20 quizów edukacyjnych, zestaw 17 gier zręcznościowych, zestaw 5 sportowych.

- Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji.

- projektor przestrzenny Mathmos - wyświetla na ścianie lub suficie poruszający się obraz o szerokości 1,5 metra, do wykorzystania jako element relaksacyjny. Do relaksacji uczniów zakupiono również: magiczną kulę, magiczny sześcian, światło UV, kolumnę wodną.

- program multimedialny Percepcja wzrokowa - zestaw interaktywnych ćwiczeń, kart pracy do wykorzystania w czasie zajęć z uczniami, mający na celu kształtowanie i usprawnianie percepcji wzrokowej.

- dekoracyjne elementy z różnego rodzaju motywami, które zachęcają do zabawy, obserwacji i doświadczenia dotykiem. Oprócz walorów estetycznych stanowią kącik zabawy (zakupiono tutaj: panel manipulacyjny, panel sensoryczny, dźwiękowe myszki, fakturowy konik),

- pomoce do stymulowania zmysłu dotyku: sensoryczne misie, dotykowa loteryjka (drewniane elementy do rozpoznawania poprzez dotyk), dotykowa układanka, fakturowa opaska, zestaw sensorycznych piłeczek, fakturowe kwadraty-wszystkie te pomoce rozwijają zmysł dotyku.

- dzwonki z rączką, kastaniety, marakasy, puszki dźwiękowe do ćwiczeń słuchowych.

- piłka do terapii i rehabilitacji,

- pufy w różnych kształtach, które stanowią miejsce relaksu i odprężenia uczniów.

Zakupione pomoce wpłyną na rozwój ważnych umiejętności i stymulowania funkcji wzrokowych, słuchowych, koordynacji ruchowej. Pozwolą również nauczycielom w atrakcyjny sposób prowadzić naukę wielu przedmiotów szkolnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group