Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Senior z pasją

Wiadomości: Gmina Świdnica
Środa, 26 października 2016, 11:03
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Zwiększenie długości życia to wielki sukces, ale jednocześnie olbrzymie wyzwanie dla samorządów.

Starzenie się mieszkańców determinuje także gminę Świdnica do coraz szerszego zajmowania się problemami osób starszych. O tych i wielu innych ważnych kwestiach dla seniorów debatowano podczas seminarium przygotowującego do II Ogólnopolskiej Konferencji „Współczesne wyzwania gerontologii-podejście holistyczne” pt. „Seniorzy z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego – diagnoza oczekiwań i najlepsze praktyki.

25 października w sali Urzędu Stanu Cywilnego przedstawiciele Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się w tym Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Świdnicy dyskutowali w II sesjach tematycznych o miejscu seniorów w społeczności lokalnej: potrzebach i oczekiwaniach i dobrych praktykach, oraz zdrowym starzeniu się: barierach i ograniczeniach.
- Gmina Świdnica jest gminą otwartą na wszelkie działania związane z polityką senioralną, która opiera się na współpracy samorządu z klubami seniora, organizacjami pozarządowymi, GOKSiR, GOPS i inne. Podejmujemy działania rzecz osób starszych, które z jednej strony mają wyjść naprzeciw potrzebom tych osób, a z drugiej przełamać bariery i stereotypy dotyczące osób w wieku senioralnym w naszej gminie. Dzięki podejmowanym przez gminę Świdnica działaniom zauważa się poprawę życia seniorów, zmianę ich osobowości i nastawienia do życia, wzrost samooceny oraz otwartość na podejmowane inicjatywy i działania aktywizujące – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group