Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Seniorzy na start

Czwartek, 2 marca 2023, 9:08
Aktualizacja: 10:09
Autor: red
powiat świdnicki: Seniorzy na start
Fot. organizatorzy
Senior na start – taką nazwę nosi program skierowany do osób powyżej 60. roku życia, mieszkańców subregionu wałbrzyskiego.

11 stycznia zarys programu przedstawiony został podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w świdnickim rynku. Głównym koordynatorem projektu jest Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.

I edycja programu „Senior na Start” polegać będzie na aktywizacji seniorów poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych, edukacyjnych czy sportowych. Celem programu jest zmotywowanie seniorów do większej aktywności a szczególnie seniorów nieaktywnych i mało aktywnych.

Aktywni seniorzy na specjalnych kartach zbierają potwierdzenia udziału w programie. Aktywności zostaną przeliczone na punkty, a następnie zostaną przyznane nagrody. Punkty zbierane będą w czasie imprez dla seniorów organizowanych przez członków Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia Się a są nimi takie samorządy i instytucje jak:

Powiat Świdnicki
Powiat Dzierżoniowski
Gmina Miejska Świdnica
Gmina Wiejska Świdnica
Gmina Miejska Dzierżoniów
Gmina Wiejska Dzierżoniów
Gmina Świebodzice
Gmina Żarów
Gmina Marcinowice
Gmina Strzegom
Gmina Bielawa
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy
Społeczna Akademia Nauk Filia w Świdnicy
Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Świdnicy
Fundacja Via Salutis w Wałbrzychu

Wszystkie szczegóły dotyczące programu, harmonogram imprez wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową znaleźć można tutaj: www.rkzs.org/senior-na-start

Karty zgłoszeniowe mogą Państwo odebrać także w Urzędzie Gminy Świdnica, przy ul. Głowackiego 4, w pokoju 212, w Klubie ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej 55

Kartę uczestnika należy złożyć w siedzibie Koalicjantów lub w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7 (III piętro pokój 315) w terminie do 31 października 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group