Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Skwer u zbiegu ulic Grodzkiej i Konopnickiej zostanie zagospodarowany

Czwartek, 7 czerwca 2018, 9:19
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Świdnica: Skwer u zbiegu ulic Grodzkiej i Konopnickiej zostanie zagospodarowany
Fot. UM Świdnica
9 maja miasto Świdnica zawarło umowę dzierżawy gruntu położonego u zbiegu ulic Grodzkiej i Marii Konopnickiej.

Teren zielony, należący do prywatnego przedsiębiorcy, został wydzierżawiony na czas nieokreślony. Na tej podstawie miasto będzie mogło zagospodarować skwer, który od dawna jest nieużytkowany i niepielęgnowany.
- To mało atrakcyjne miejsce znajduje się w samym centrum miasta, gdzie oprócz mieszkańców spacerują także turyści. Dzięki podpisanej umowie teren zostanie zagospodarowany i powstanie kolejna zielona przestrzeń, gdzie będzie można usiąść i odpocząć na przykład w przerwie zakupów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Już niedługo rozpoczną się prace, mające na celu poprawę wizerunku tej części miasta. Rozebrano już kiosk. Następnie usunięty zostanie żywopłot oraz zamierające drzewo, posadowione w fundamentach budynku przy ul. Grodzkiej. Teren zostanie zrekultywowany, na nowo zostaną założone trawniki i zbudowana alejka oraz ustawione nowe ławki i kosze na odpady. Pojawią się tam także kompozycje kwiatowe. Koszt rewitalizacji wyniesie około 36 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group