Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Slalomem przez Łukasińskiego

Sobota, 21 sierpnia 2010, 21:21
Aktualizacja: 22:52
Autor: KO
Świdnica: Slalomem przez Łukasińskiego
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Gazownicy zafundowali w ostatnich dniach świdniczanom rozrywkę – ul. Łukasińskiego to prawdziwy tor przeszkód: tu zerwany asfalt, tu zamknięty odcinek pasa ruchu, a tam znowu wyjeżdżająca na środek drogi koparka. Prace postępują tak szybko, że jadąc kilka razy dziennie tą ulicą, nigdy nie możemy się spodziewać, gdzie tym razem będą utrudnienia.

Atrakcje czekają też na pieszych – napis „przejście drugą stroną ulicy” też wędruje, zależnie od tego, gdzie gazownicy zaczęli kopać.

- Idę do pracy jedną stroną ulicy, a wracam już drugą, bo choć rano wykopy były po jednej stronie, to popołudniu są z drugiej – mówi Joanna mieszkająca na Zawiszowie, a pracująca w centrum miasta.

Pasażerowie komunikacji miejskiej korzystają z przystanków zastępczych. Skąd takie zamieszanie? Na ul. Łukasińskiego trwa wymiana sieci gazowej. Prace tutaj mają się zakończyć przed końcem roku.

Koniec miesiąca przyniesie jeszcze nowe zmiany – w poniedziałek, 30 sierpnia, przyniesie zmianę pierwszeństwa na ul. Łukasińskiego przy wjeździe na pl. św. Małgorzaty. Ta droga, podobnie jak inne ulice prowadzące do remontowanego placu, stanie się drogą podporządkowaną.

Więcej na temat prac przy ul. Łukasińskiego:
* Gazownicy opanowali świdnickie ulice,
* Roboty drogowe, przystanek przy ul. Łukasińskiego przeniesiony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group