Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Słoneczny i wesoły Dzień Dziecka

Czwartek, 1 czerwca 2017, 9:26
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
Świebodzice: Słoneczny i wesoły Dzień Dziecka
Fot. UM Świebodzice
Fantastyczna pogoda, moc atrakcji, pyszne kiełbaski i lody – każde dziecko, które pojawiło się w Parku Miejskim ciekawie i aktywnie spędziło czas.

Piknik z okazji Dnia Dziecka dostarczył wszystkim wiele radości i niespodzianek. Tą najbardziej wyczekiwaną było oczywiście losowanie nagrody głównej – był to tradycyjnie rower, ufundowany przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.

Tradycją pikników z okazji Dnia Dziecka są także niespodzianki od naszych radnych: przygotowane przez nich kiełbaski z grilla cieszyły się niesłabnącym powodzeniem, a na taki poczęstunek mógł liczyć każdy, zarówno dzieci, jak i dorośli.

Nad rozpalonymi do czerwoności grillami, ustrojeni w kucharskie czapki, uwijali się i zachęcali do degustacji radni: Teresa Małecka, Dariusz Błaszczyk, Jerzy Kirklo, Sławomir Łukawski, Marek Gąsior, Lesław Podhalicz, Zdzisław Pantal, Jacek Żygłowicz i Andrzej Olszówka. Nie zabrakło także Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa, kiełbaski serwował również wywodzący się z Rady Krystian Wołoszyn, obecnie Zastępca Burmistrza Miasta.

Uczestników pikniku powitał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
- Cieszę się, że mamy piękną pogodę, jestem pewien, że wszyscy spędzą dziś naprawdę miły dzień. Zapraszamy na kiełbaski, które serwują dziś radni oraz do odwiedzania wszystkich przygotowanych specjalnie dla dzieci, atrakcji – zachęcał burmistrz.

I rzeczywiście, atrakcji było mnóstwo. Dmuchane zjeżdżalnie, wielkie klocki do układania, centrum zabaw, foto budka, amatorskie zawody siłaczy pod okiem naszego mistrza i instruktora na siłowni, Mateusza Brzuchacza. Był też pokaz fly fitness czyli ćwiczeń w powietrzu, na specjalnych chustach – bardzo widowiskowy. Warsztaty zumby dla dzieci prowadziła na scenie żywiołowa Marta Jasińska. Było też malowanie buziek, stoiska z watą cukrową, lodami i wiele innych atrakcji.
- Dziękuję radnym za uczestnictwo, myślę, że to sympatyczna inicjatywa, a dla nas wielka radość widzieć uśmiechy na twarzach dzieci – podkreśla Łukasz Kwadrans, Przewodniczący RM. – Jest to także dobra okazja, by spotkać się z mieszkańcami, porozmawiać w swobodnej atmosferze. Osobiście bardzo sobie cenię takie właśnie spotkania.

Podczas pikniku rozlosowano nagrodę główną- ufundowany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza rower. Szczęśliwym posiadaczem dwóch kółek stała się Olimpia Sklavenas. Gratulujemy!

Organizatorem pikniku był OSiR Świebodzice sp. z o.o.

I to nie koniec piknikowych weekendów, bo przed nami kolejny – Chrześcijański Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, w Parku Miejskim. A za dwa tygodnie bawimy się na dorocznym święcie miasta – czyli Dniach Świebodzic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group