Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Służba drogowa zaopatrzona w letni sprzęt

Środa, 15 grudnia 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: red.
powiat świdnicki: Służba drogowa zaopatrzona w letni sprzęt
Fot. SP Świdnica
Jeszcze jesienią powiatowi drogowcy pomyśleli o letnich remontach dróg. W przyszłym sezonie remonty tras powiatowych będzie wykonywał nowoczesny remonter drogowy typu patcher, który za 247660 zł został zakupiony do Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Remonty cząstkowe przy pomocy tego urządzenia polegają na wypełnianiu ubytków nawierzchni podgrzaną emulsją asfaltową i odpowiednio przygotowanym grysem.

- Tak naprawiona dziura jest znacznie trwalsza w porównaniu do tradycyjnego uzupełniania jej gotową masą asfaltową. Przy tej metodzie można naprawiać już małe ubytki, wręcz szczeliny, i przez to nie dopuszczać do dalszych uszkodzeń nawierzchni – wyjaśnia Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Remonter Turbo 5000-M czeskiej firmy Kobit zasilił bazę sprzętową SDPŚ w ostatnich dniach listopada. Wcześniej został przystosowany do przewozu na samochodzie ciężarowym MAN, będącym w posiadaniu SDPŚ. To urządzenie ma szereg unowocześnień, które pozwalają taniej i sprawniej łatać drogowe dziury.

Patcher może być także wykorzystywany do prac na drogach zimą. Wystarczy jedynie dokupić talerz rozsypujący, a remonter będzie pracować jako piaskarka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group