Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Smakowite potrawy

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 15:43
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Smakowite potrawy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Kiermasz lokalnych producentów, wręczenie nagród w konkursie wielkanocnym, występy artystyczne – te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Jarmarku Wielkanocnego, jaki w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, odbył się w hali sportowo – edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej.

Jarmark obfitował w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, zdrowej żywności, ciast i wypieków przygotowane przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów. Wielkim powodzeniem cieszyły się przysmaki przygotowane przez obywateli Ukrainy, którzy w naszej gminie znaleźli schronienie.

W trakcie wydarzenia można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac w wielkanocnym konkursie plastycznym: tradycyjne pisanki, palmy oraz wielkanocne gaiki. Osoby nagrodzone odebrały nagrody z rąk burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza i zastępcy burmistrza Justyny Chrebeli.

Nie zabrakło występów artystycznych. Przed publicznością zaprezentowali się między innymi dzieci i młodzież z formacji tanecznej „Fart”, Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy. „Jaworzynianie”, mażoretki „Prima” ze Świdnicy oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group