Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sport, zabawa, wychowanie

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 11:57
Autor: opr.red.
Świebodzice: Sport, zabawa, wychowanie
Fot. www.swiebodzice.pl
Po raz ósmy drużyny z ośrodków kuratorskich Apelacji Wrocławskiej (czyli obszarów województwa dolnośląskiego i Opolszczyzny), rywalizowały w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich.
Rozgrywkom od lat patronuje honorowo Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

Piłkarskie emocje, rywalizacja w duchu fair play a przede wszystkim wychowanie i przekazywanie pozytywnych wartości poprzez sport – to najważniejsze cele turnieju, który odbył się w sobotę, 9 kwietnia, w hali eksportowo-importowi OSiR Świebodzice.

Turniej uroczyście otworzyli Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans. - Życzymy Wam wspaniałych, sportowych emocji, zmagań w
duchu fair play i dobrej zabawy.

W dekoracji zawodników uczestniczył także radny Jarosław Dąbrowski.

Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide Świebodzice oraz Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, Biuro Kuratora Okręgowego w Świdnicy, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, Ośrodek Kuratorski nr 3 w Wałbrzychu, Urząd Miejski w Świebodzicach oraz OSiR Świebodzice. W tym roku do zmagań przystąpiło 10 drużyn, wśród nich ekipa Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada ze Świebodzic.

W trakcie turnieju na zawodników, opiekunów i kibiców czekały niespodzianki: występ hip-hopowy Adama Mladenisa, uczestnicy mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Vicemistrzem Polski w Kulturystce Klasycznej Mateuszem Brzuchaczem oraz Kamilą Wróbel - Mistrzynią Polski Juniorów w Trójboju Siłowym, reprezentantką kraju. Na wszystkich uczestników czekał pyszny obiad, przygotowany przez Wielobranżową Spółdzielnię Socjalną ZINA.

Wyniki turnieju:

I miejsce - Ośrodek Kuratorski nr 1 Wałbrzych

II miejsce - Ośrodek Kuratorski Kędzierzyn Koźle

III miejsce - Ośrodek Kuratorski Kluczbork

Drużyny otrzymały nagrody pieniężne, a także puchary, dyplomy i medale, sprzęt sportowy i słodkości. Nikt nie wyjechał z pustymi rękami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group