Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sporty konne

Czwartek, 16 stycznia 2020, 12:09
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 12:09
Autor: red
Strzegom wyrasta na prawdziwą mekkę sportów konnych.

Międzynarodowa Federacja Jeździecka kolejny raz powierzyła Klubowi LKS Stragona organizację Mistrzostw Europy Kuców i to od razu na trzy lata.
- Organizacyjny sukces ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kuców sprawił, że staliśmy się naturalnym kandydatem do przeprowadzenia kolejnych edycji imprezy - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

To będą już piąte mistrzostwa Europy organizowane przez Klub Sportowy LKS Stragona. Pierwsze, w kategorii juniorów odbyły się w 2012 roku. A od 2015 roku sukcesywnie co dwa lata odbywały się kolejno mistrzostwa Europy młodych jeźdźców, seniorów i kuców.

- Organizowanie tak prestiżowych wydarzeń sportowych to spore wyzwanie - podkreśla Marcin Konarski. - Jednak lata doświadczenia, przeszkolony zespół ludzi oraz odpowiednie zaplecze infrastrukturalne sprawiają, że jesteśmy w pełni przygotowania do tego zadania. Dysponujemy pięknym i świetnie przygotowanym hipodromem, na którym jeźdźcy i konie mają zapewnione optymalne warunki do treningów i startów - dodaje.

Zawody odbędą się w terminie od 15 do 19 lipca br. w Strzegomiu. Na arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, czyli konie o wzroście do 149 cm. Dla kibiców to będzie wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group