Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie z dziećmi z przedszkola w ramach realizacji programu „Poczytaj (w) Mechaniku”

Poniedziałek, 4 maja 2015, 10:38
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Świdnica: Spotkanie z dziećmi z przedszkola w ramach realizacji programu „Poczytaj (w) Mechaniku”
Fot. użyczone
W poniedziałek 27 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy gościły przedszkolaki. Najstarsza grupa z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy „Słoneczko” przybyła na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy ZSM i uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz realizowanego w szkole programu czytelniczego „Poczytaj (w) Mechaniku”.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem spotkania była pani Agnieszka Kawałko, nauczyciel bibliotekarz w ZSM. W organizację i przeprowadzenie zajęć włączyli się również nauczyciele bibliotekarze: pani Helena Pietrzak oraz pani Paulina Chudy, oraz uczniowie - z klasy I cT Emilia Kulig oraz z klasy II aT Patryk Somala i Jan Dąbrowski. „Starszaki” uczestniczyły w zajęciach pt. „Numery alarmowe” w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak”. Podczas spotkania uczniowie ZSM odczytywali wierszowane zagadki dotyczące zawodu strażaka, policjanta oraz lekarza. Następnie na przygotowanych tablicach dzieci dopasowywały ilustracje z charakterystycznymi atrybutami wymienionych wyżej zawodów do odpowiedniej postaci . Kolejnym zadaniem „starszaków” było powtarzanie wiersza o numerach alarmowych. Aby jego treść była utrwalona w małych głowach na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało medal z „alarmowym wierszykiem”.

Zajęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem przez zaproszonych gości. Dzieciom szczególnie przypadł do gustu filmik pt. „Telefony alarmowe”, który z chęcią obejrzały powtórnie. Przedszkolakom podobały się też zabawy ruchowe – „Pali się”, „Pacjent i lekarz” , w których brały aktywny udział. Z pewnością przedszkolaki zagoszczą u nas w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group