Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spotkanie z grami planszowymi i Turniej Scrabble

Piątek, 10 lutego 2017, 9:09
Aktualizacja: 17:03
Autor: red
Świdnica: Spotkanie z grami planszowymi i Turniej Scrabble
Fot. organizatorzy
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na poniedziałkowe rozpoczęcie ferii przy grach planszowych i do udziału w Turnieju Scrabble. Do zdobycia będą nagrody o wartości 300 zł.

Wydarzenie rozpocznie się w Klubie Bolko ŚOK o godzinie 10:00. Do godziny 10:30 będą przyjmowane zapisy do udziału w turnieju SCRABBLE - najpopularniejszej grze słownej na świecie, polegającej na tworzeniu na planszy słów w formie krzyżówki. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Helena Pietrzak z biblioteki "Mechanika".

Do godziny 14:00 miejscu będą dostępne również inne gry, w które będzie można zagrać towarzysko bez turniejowej "presji". Każdy z wymienionych niżej tytułów będzie miał opiekuna, który postara się wprowadzić w
tajniki gry nawet najmniej zaawansowane osoby. Do wyboru będą:

TALISMAN: MAGIA I MIECZ (gra fantasy) - "Wyprawa do krainy smoków i magii! W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojownika, kapłana, czarnoksiężnika lub jednego z pozostałych jedenastu bohaterów władających magią lub mieczem." (info
wydawcy: Galakta)

KOLEJKA (gra towarzyska) - Gra roku 2012! "Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych? Kolejka jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego komunizmu w Polsce. Zadanie graczy wydaje się proste – muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. W tej realistycznej grze planszowej trzeba nieźle "kombinować", żeby zdobyć upragniony towar." (info wydawcy: IPN)

REWOLUCJA 1905 / (gra historyczna) - Gra dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"."Fabuła gry dotyczy przede wszystkim historycznej walki strajkowej i demonstracji dziejących się w pierwszym roku zrywu. Wszystkie zdarzenia oparte są na rzeczywistych epizodach.
Gracze wcielą się w reprezentantów/reprezentantki jednej z sześciu frakcji: Bundu, PPS, SDKPiL, ND/NZR, grupy fabrykantów i władzy carskiej." (info wydawcy: Krytyka Polityczna)

BOSS MONSTER / gra retro-fantasy - "Wciel się w rolę bossa najwyższego lewelu, zbuduj najeżone pułapkami
podziemia, zwab jak najwięcej poszukiwaczy przygód... a potem wyeliminuj ich! Boss Monster to prawdziwie szalona mieszanka strategicznej i przygodowej gry karcianej inspirowana klasycznymi grami wideo." (info wydawcy: Trefl)

Podczas wydarzenia do zdobycia będą 3 karty podarunkowe o wartości 100 zł każda, do wykorzystania u sponsora imprezy w sklepie Game Sector w Świdnicy (oferującym gry "bez prądu" oraz na konsole).

Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z regułami gier (także w wersjach wideo!) na stronie wydarzenia: http://bit.ly/grynaferie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group