Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Sprzęt szkoleniowy

Sobota, 18 września 2021, 13:08
Aktualizacja: 19:08
Autor: red
Mokrzeszów: Sprzęt szkoleniowy
Fot. Gmina Świdnica
Kolejne dobre wiadomości płyną do strażaków ochotników w gminie Świdnica. Tym razem Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrzeszowie otrzymała sprzęt szkoleniowy do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który będzie służył do organizacji szkoleń.

Środki na ten cel pochodzą z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

W wyposażeniu znajdują się defibrylator, a także torba medyczna. Profesjonalny sprzęt pozwolił na organizację cyklu szkoleń z pierwszej pomocy. Mieszkańcy miejscowości Mokrzeszów, gminy Świdnica oraz powiatu świdnickiego w trakcie kursów uczyli się m.in. oceny stanu poszkodowanych, kontroli czynności życiowych i postępowania z osobami nieprzytomnymi. Program obejmował także zasady przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i dzieci.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group